banner38

Kılıçdaroğlu'ndan Kıbrıs davasına destek!

banner32

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul ederek görüştü:

Kılıçdaroğlu'ndan Kıbrıs davasına destek!
banner37
banner23

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul ederek görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmede, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ben ve arkadaşlarım saygılarımızı sunuyoruz. Bir doğal afet yaşadınız, üç vatandaşı kaybettiniz (bir kişi kayıp, aranıyor), geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

İlk başından beri Kıbrıs davasına sahip çıkan bir partiyiz. Kıbrıs’ın uluslararası alanda da tanınmasını arzu ederiz. Avrupa Birliği (AB) yetkilileri ile yaptığımız hemen hemen bütün görüşmelerde, bütün konuşmalarda, gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de bize geldiklerinde Kıbrıs’ı bir şekilde dile getiriyoruz; Doğrudan Ticaret Tüzüğü’nün söz vermiş olmalarına karşın, neden bugüne kadar uygulamaya koymadıklarını hemen hemen her ortamda dile getiriyoruz. Dolayısıyla sizin verdiğiniz mücadelenin de destekçisiyiz, destek oluyoruz."

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 18:03
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18