banner38

Kickboks Federasyonu'nda neler oluyor?

banner32

Kickboks Federasyonu'nda neler oluyor?
banner41
banner37
banner23

Candan MERT


Cengizköy Spor Derneği Başkanı Hüseyin Turaç, Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği Bölge Antrenörü Ekrem Bulut, Tatlı Spor Kulübü Başkanı Ömer Tatlı ile Aziz Spor Derneği Başkanı Umar Abdülaziz, KKTC Kickboks Federasyonu Genel Kurulu’nda mali gelir raporuna onay vermedikleri gerekçesi ile federasyon tarafından kulüplerinin 2018 yılı faaliyetlerini durdurma kararı alındığını belirterek, konu bağlamında ortak bir açıklama yaptılar.


“Kickboks Federasyonu’nu kınıyoruz”


Kulüp Başkanlarının yaptıkları ortak açıklamada 2016-2017 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kickboks Federasyonu Genel Kurulu’nda mali gelir rapora onay vermedikleri için dört kulübün 2018 yılı faaliyetlerini durdurma kararı alındığı kaydedilirken, başkanların federasyonu, çocuklarını mağdur ettiğinden dolayı kınadıkları ifade edildi. Yapılan açıklamada 60 sporcunun mağdur edildiği kaydedilirken, ‘belli başlı kişilerin federasyonu babalarının malı gibi görmelerinden’ dolayı bu mağduriyetin yaşandığı aktarıldı. Ayrıca açıklama çerçevesinde, “Gitmediğimiz makam kalmadığı halde federasyon makam ve mevki yerini kullanarak aldığı kötü karardan vazgeçmeme konusunda ısrarlı olup çocuklarımız mağdur etmeye devam ediyorlar” ifadeleri kullanıldı.


“Diktatörce yönetilen bir federasyon”


Başkanların yaptıkları açıklamalarında ‘diktatörce yönetilen’ bir federasyon içerisinde bulunmaktan duyulan rahatsızlık dile getirilirken, kulüp başkanları ve sporcular olarak aynı kaderi paylaştıkları ve yanlarında olması gereken insanların olmaması da şevklerini kırdığı belirtildi. Açıklamada, başkanlar olarak amaçlarının ‘bölgelerinde ellerinden geldiği kadar fazla çocuğa ulaşıp onlara sporu sevdirerek iyi alışkanlıklar kazandırmak’ olduğu kaydedilirken, açıklama çerçevesinde “Bu sorunları çıkarıp makamları kendi menfaatleri için kullananları esefle kınıyoruz. Bu konuda ilahi adalete güvenerek, çocuklarımızı bu duruma sokanlara Allah’larından bulmalarını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3