Kıbrıslı Rum tutuklandı

banner32

Mağusa'da bir markette şirket görevlisi olarak raf kontrolü yapan Özgün İnce'ye ait 2 adet cep telefonunu sirkat eden Rum vatandaşı Loukas Mougkourou dün yargılanarak para cezasına mahkum edildi

Kıbrıslı Rum tutuklandı
banner23

Güney Kıbrıs’tan alışveriş için geldiği Mağusa’dafaaliyet gösteren bir markette Özgün İnce’ye ait çanta ile içerisindeki 2 adet cep telefonunu sirkat eden Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Mougkourou dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı. Olayın ardından Güney’e giden ve önceki gün yeniden geldiği sırada tutuklanan Mougkourou  dün yargılandığı Mağusa Kaza Mahkemesi’nde suçlu bulunarak 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

ŞİRKET ÇALIŞANINA AİT ÇANTAYI SİRKAT ETTİ

Mahkemede aktarılan olgulara göre,  1 Ekim 2018 tarihinde Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye geçen sanık İlarma isimli markete alışverişe gitti.  Sanık Mougkourou, müşteri olarak bulunduğu sırada bir şirket çalışanı olup rafları düzenleyen Özgün İnce’ye ait çanta ile içerisindeki 2 adet cep telefonunu alışveriş arabasına koyarak marketten çıktı akabinde ise Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan çıkış yaptı.

Müşteki İnce’nin arayıp çantasını bulamadığı zaman polise şikayete gittiği belirtilirken, güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen şahsın yapılan incelemelerde Güney Kıbrıs’ta olduğunun tespit edildiğini söyledi. Sınır kapılarına gerekli bilginin verilmesi üzerine 7 Ekim 2018 tarihinde yeniden KKTC’ye geçmek isteyen  sanık polis ekipleri tarafından tutuklanırken, ne için tutuklandığını bildiğini söyleyen sanık cep telefonlarının tasarrufunda olduğunu ve satmadığını beyan ederek, polis ekiplerine teslim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18