Kıb-Tek geriye dönük mercek altına alındı

Kıb-Tek geriye dönük mercek altına alındı
banner23

Bugün toplanan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda bazı kararlar aldı.

Buna göre, geçmiş dönemlerde yapılan kurumdaki bazı harcama ve uygulamalara yönelik incelemeler ilerletilecek ve mal/hizmet/ürün temininde geriye dönük inceleme başlatılacak.

Kıb-Tek Yönetim Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle sıralandı:

“1- Geçmiş dönemlerde yapılan kurumdaki bazı harcama ve uygulamalara yönelik olarak Başbakanlık Denetleme Kurulu ve Maliye Teftiş ve İnceleme Kurulu’nun hazırlamış olduğu raporlardaki bulgular ışığında, incelemelerin ilerletilmesine karar verilmiştir. Bu bağlamda ilgili konuların yasal mevzuata uygunluğunun incelenmesi ve araştırılması amacıyla Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Sn.Şahap Aşıkoğlu’nun görevlendirilmesi hususunda Bakanlığa yazı yazılmasına karar verilmiştir.

2- Yönetim Kurulumuza bir avukatlık bürosu tarafından yapılan başvuruyu değerlendirerek, başvuruya konu mal/hizmet/ürün temininde geriye dönük de olmak üzere, Bakanlık ile istişare ve iş birliği içerisinde bir araştırma ve inceleme yapılmasına karar verilmiştir.

3- KKTC Sayıştay Başkanlığı’nın Kurum uygulamaları ile ilgili ara verilmiş olan mali uygunluk denetimine kaldığı yerden devam etmesi hususunda Bakanlığa yazı yazılmasına karar verilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18