Kıb-Tek'e soruyoruz!

KIB-TEK Yönetimi, makam, terfi ve reklamları peşkeş mi çekiyor? 

Kıb-Tek'e soruyoruz!
banner23

KIB-TEK Yönetimi, makam, terfi ve reklamları peşkeş mi çekiyor? 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu bir taraftan vatandaşa ağır gelen ve  tepkilere neden olan zamlar yaparken diğer taraftan makam, mevki, terfi ve para dağıtıyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre münhal ilan edilmeden ve sınav olmadan yapılan atamalar Kıb-Tek içerisinde de huzursuzluk yaşanmasına neden oldu. 

Haberal Kıbrıslı olarak soruyoruz ve yetkililerden yanıt bekliyoruz. 

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeni getirilen Muharrem Saygılı’nın oğlu Orçun Saygılı, münhal ilan edilmeden, sınavsız olarak işçi kadrosundan alınarak muhasebe memuru kadrosuna geçirildi mi?  İlgili yasa incelendiğinde bu yasanın üniversite mezunlarının atanmasına olanak verdiği muhasebe memurluğuna içeriden dahi olsa lise mezunları atanamaz maddesi bulunmakta.

Asbaşkan Emre Efendi kardeşini işçi kadrosundan memur kadrosuna geçirdi mi?

Santrallerden Sorumlu Müdür Muavinliğine de münhal ilan edilmeden sınav yapılmadan CTP’nin baskısı  sonucu Hasan Borucu atandı mı?

“KIB-TEK’teki yönetim marifetleri bu kadarla da bitmiyor”

İskele Şube Amirliği ile Ticari Şube Amirliği neden boş tutuluyor?

İskele Şube Amirliği ile Ticari Şube Amirliği halen boş tutuluyor. Bu amirliği vekaleten ellerinde tutan iki kişinin CTP’li olmadıkları için yaptıkları görevlere atanmadığı belirtiliyor.

“Reklamla Zam Yaptılar”

Bu arada KIB-TEK’in üç zamanlı tarife kisvesi ile elektrik ücretlerine yaptığı okkalı zam için bir reklam kampanyası başlatması yine tepkiyle karşılanan önemli harcamalar arasında. 

Bu reklam kampanyası çerçevesinde yine ihalesiz olarak Mehmet Ekin Vaiz’e “üç zamanlı tarifenin tanıtılmasıyla ilgili billboard, gazete ve sosyal medya reklam kampanyasının, iletişim stratejisi, medya planlaması ve tasarımı için yarısı peşin olmak üzere 20 bin TL ve aynı kişiye yine üç zamanlı tarifenin reklam filmleri ve kamu spotlarının hazırlanması için olmak üzere, toplamda 50 bin TL para ödendiği aldığımız bilgiler arasında. 

Bu rakamın dışında reklamı yayınlayan kuruluşlara, billboard sahiplerine de önemli miktarda para ödendiği biliniyor. 

“Basın Danışmanı Alındı”

Öte yandan KIBTEK iki basın danışmanı da istihdam etme yönünde adım attı. 

Kurum bu amaçla Anahtar Ajansı’na bağlı Lisanı Kalkanlı’ya 12 bin TL artı KDV karşılığı Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı hizmeti alıyor.

Yapılan bu istihdamların Kıb- Tek içerisinde tepkiye neden olduğu ve bu kararların mahkemeye gidebileceği belirtiliyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Hüseyin
Mehmet Hüseyin - 1 yıl Önce

Bunlar yaklaşık onsekiz ay önce belli görevlere münhal ilan etmiş ve işsiz insanlardan belge almıştı. İnsanlarla alay eder gibi belgeler alındı ama ne sözlü, ne. Yazılı mülakatla personel almadılar. El altından yandaşlarını aldılar. Gelen ayni giden ayni torpilin varsa sözde yapılan sınavdan da yandaşlarını başarılı olarak açıklarlar. Biz dğrüstük, torpilsiz alım yapıyoruz, sınavda başarılı olan giriyor hep hikaye.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18