banner38

KENDİ KENDİNE YAPTIĞINI İSPAT EDECEĞİM

banner32

KENDİ KENDİNE YAPTIĞINI İSPAT EDECEĞİM
banner41
banner37
banner23
Girne’de önceki gece aralarında çıkan tartışma nedeniyle kız arkadaşı Valentina Özkır’ı banyoda bıçakladığı iddiası ile tutuklanan Hüseyin Hazar, aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Kız arkadaşını bıçakladıktan sonra yurt dışına kaçmak isterken yakalandığı iddialarının gerçek olmadığı ortaya çıkarken, polis olayın nasıl olduğu konusunda mahkemeye net bir bilgi vermedi.

Özkır’ın kontrol amaçlı yoğun bakımda tutulduğu gerekçesi ile henüz ifadesi alınmazken, Hazar tutukluluk süresi ile Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki iddiaların aydınlatılabilmesi için Hazar’ın 1 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Zaifer: Kaçarken değil yolcu karşılarken yakalandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, Hüseyin Hazar’ın “Yaralama” suçundan tutuklandığını anlattı.

Müfettiş Muavini, olayın önceki akşam saat 20.15 sıralarında Girne’de Mersin Caddesi Kavaz S,tesin’de meydana geldiğini söyledi.

Zaifer, zanlı ile kız arkadaşı Valentina Özkır arasında tartışma yaşandığını ve zanlının Özkır’ı banyoda göğsünden bıçakla iki kez yaraladığını kaydetti.

Hazar’ın, Özkır’ı Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürdüğü ve doktor ve hemşireyi ikna ettikten sonra hastaneden ayrılıp Özkır’ın kız kardeşini almak için havaalanına gittiğini kaydeden Zaifer, zanlının yolcu karşılarken yakalandığını ifade etti.

 

Özkır’ın iddiaları araştırılacak

Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, Özkır’ın hayati tehlikesinin olmadığını ancak kontrol amaçlı yoğun bakımda tutulduğunu kaydederek, Özkır’ın yoğun bakıma girmeden Hazar tarafından bıçaklandığı iddiasının araştırılması gerektiğini kaydetti.

Zaifer, alınması gereken ifadelerin olduğunu belirterek zanlının soruşturmanın selameti açısından 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Tutukluluk talebinin ardından söz hakkı alan zanlı, “Kendi kendine yaptı benim yapmadığımı ispat edeceğim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3