Katılım belgeleri verildi

Katılım belgeleri verildi

“Maksimum Sanat Şubat Tatili Sanat Kampı"na katılanlara katılım belgeleri AKP'de düzenlenen törenle verildi


Başbakan Erhürman'ın da katıldığı törende etknliğin sergisi de açıldı


Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun organize ettiği “Maksimum Sanat Minimum Risk Şubat Tatili Sanat Kampı”na katılan öğrencilere katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 15.30’da yapılan törenin ardından etkinliğin sergisinin açılışı da yapıldı.

Törene Başbakan Tufan Erhürman ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Sağlık Bakanı Filiz Besim, Halkın Partisi Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu,  TC Lefkoşa Büyükelçiliği Müsteşarı Yasemin İpek Öztürk, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçâlp, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Komisyon Eğitim Sorumlusu Dr. Gülcem Sala Razı, “Art Terapi” Direktörü Bahar Çıralı ile diğer yetkililer, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Karaokçu

Etkinlikte konuşan UMK Başkanı Hasan Karaokçu, yasal bir altyapı için savaş verdiklerini, toplumu hedef alan büyük bir düşmanla karşı karşıya olunduğunu ve toplumda tüm katmanların ortak çabası, inanç ve azmiyle savaşmak gerektiğini söyledi.

İşbirliğine önem verdiklerini, eğitim çalışmaları başlattıklarını anlatan Karaokçu, önce “Boş Değil Hoş Tatil” etkinliğiyle daha sonra da “Şubat Tatili Sanat Kampını” gerçekleştirerek ailelere de bu yönde çağrılar yaptıklarını anlattı.

Karaokçu, projeye katılarak destek veren çocuklara ve ailelerine teşekkür etti.

Razı

UMK Eğitim Sorumlusu Dr. Gülcem Sala Razı da, herkesin gönüllülükle çalıştığı bir ortamın yaratıldığını kaydederek, kamu ve STÖ’lerin bu tür koruyucu eylemlerinin devamını diledi.

Çıralı

Art Terapi Direktörü Bahar Çıralı da, Şubat tatilinde ailelerin çalışıyor olmasından dolayı çocukların yalnız kalıp, risklere daha açık olduklarını belirterek, hem çocuklara olumlu uğraşlar kazandırmayı hem de benlik saygısı gelişimiyle kendine değer veren bireyler yetiştirmek ve böylelikle gençleri bağımlılıklardan korumayı hedeflediklerini söyledi.

15 günlük yoğun bir programla öğrencilerin benlik saygısı için çalıştıklarını ve olumlu geri dönüşler aldıklarını da belirten Çıralı, yapılan çalışmaların uzun vadede etki gösterebilmesi için projenin devamlılığının önemli olduğuna vurgu yaptı.

Erhürman

Başbakan Tufan Erhürman da, çocuklara seslenerek, “çok güzel şeyler yaptınız, biz de beğendik, harikasınız, ellerinize sağlık” dedi.

Çocuklara fırsat verildiği takdirde neler yapabileceklerini gösterdiklerini kaydeden Erhürman, ailelere teşekkür ederek, çocuklara “artık biz büyük bir aileyiz, sizler artık bizim de çocuklarımızsınız, artık bugünden itibaren kardeşiz” diye konuştu.

Daha sonra kampa katılan çocuklar Erhürman’ın eşi Nilden Erhürman’a çiçek takdim etti. Nilden Erhürman da çocuklara “Sanatı hayatlarının bir parçası haline getirmeleri ve hiçbir zaman bırakmamaları” tavsiyesinde bulundu.

Daha sonra katılım belgeleri Başbakan Tufan Erhürman, Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit, Sağlık Bakanı Filiz Besim, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu tarafından verildi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Serginin açılışının yapılması, gezilmesi ve kokteylle etkinlik sona erdi.


 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18