banner38

'KARA PARA AKLAMA' SORUŞTURMASI BÜYÜYOR

banner32

'KARA PARA AKLAMA' SORUŞTURMASI BÜYÜYOR
banner41
banner37
banner23

Mali Şube’nin Mağusa ve Lefkoşa’da başlattığı “Kara para aklama” soruşturmasında üç kişi daha tutukladı.


Mağusa’da 4 Temmuz tarihinde başlatılan, ardından kısa sürede Lefkoşa ve Girne’ye kadar uzanan “Kara para aklama” soruşturmasında 3 kişiye daha ulaşıldı.

“Kara para aklama” soruşturması kapsamında poliste tutuklu bulunan İrfan Tan ile zanlı Metin Dal’ın zanlılar Selim Özdemir ve Kasım Bozdağ’ın banka hesaplarını kullanarak yüklü miktarlarda havale işlemi gerçekleştirdiklerinin ortaya çıkması üzerine söz konusu şahıslar Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Metin Dal, Selim Özdemir ve Kasım Bozdağ, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan üç zanlı aleyhinde 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

 

Banka hesaplarındaki şüpheli hareketler ele verdi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Davulcu’yu tanık olarak dinletti.

Zanlılar Metin Dal, Selim Özdemir ve Kasım Bozdağ’ın “Suç Gelirinin Aklanması” suçundan tutuklu olduğunu belirten polis memuru Mehmet Davulcu, Selim Özdemir ve Kasım Bozdağ’ın banka hesaplarından gerçekleştirilen toplamda 246 bin TL’lik havale işlemiyle ilgili olarak zanlıların kabul edilebilir bir izahat veremediğini dile getirdi.

 

Soruşturma devam ediyor

4 Temmuz tarihinden beridir devam eden kapsamlı soruşturma sürecinde 5 kişinin mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandığını, 10 kişiden de ifade alındığını açıklayan Davulcu, zanlılar aleyhine yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini belirterek, serbest kalmaları halinde yürütülen geniş çaplı soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3