Kafe Faresinin yargılanması tamamlandı

banner32

Kafe Faresinin yargılanması tamamlandı
banner37
banner23
Lefkoşa’da faaliyet gösteren ‘The Şehri İstanbul’  isimli kafeye girerek kasadan para çalmakla suçlanan Ömer Sezgin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

 

Devrim DEMİR

Ülkeye öğrenci olarak giriş yapan ve kısa süre önce öğrenci kaydını dondurup hırsızlık yapan Ömer Sezgin aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Tutukluluk süresi dolan zanlı, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının öğrenci kaydının dondurulmuş olmasını dikkate alarak ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

Çaldıkları yarım inşaatta bulundu


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cemil Ballıkara, olayla ilgili bulguları aktardı.

Ballıkara zanlı Sezgin’in 29 Nisan tarihinde Yakın Doğu Bulvarı Üzerinde bulunan The Şehri İstanbul isimli kafeye girerek kasa içerisinde muhafaza edilen bin 360 TL ve yüz Dolar’ı çalıp aynı yerden çıkış yaptığını söyledi.

Ballıkara, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının aynı gün kamera görüntülerinden tespit edilip Lefkoşa’da tutuklandığını ve suçunu itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis,  zanlının paraları beyaz poşet içerisinde muhafaza ettiği bin 200 TL ve yüz Dolar nakit parayı Marmara Bölgesinde bulunan yarım inşaata sakladığını ve polislere yerini göstererek emare olarak alınmasını sağladığını söyledi.

Soruşturma tamamlandı


Soruşturma memuru, zanlının olay günü giydiği giysilerinde bir çöp bidonuna attığını ve onlarında konu çöp bidonunda bulunarak emare yapıldığını mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının öğrenci kaydının dondurulduğunu belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 11:02
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18