Kadın cinayetinde tutuklu eşe 8 gün tutukluluk verildi

Kadın cinayetinde tutuklu eşe 8 gün tutukluluk verildi
banner23

Hacer Ulaş'ın evinde ölü bulunması ile ilgili soruşturma kapsamında şüpheli görülen eşi Hüseyin Havalar'a ek tutukluluk verildi. Polis mahkemede iki şüphelinin daha bulunduğunu söyledi.

Alayköy'de ikametgahı içerisinde ölü bulunan 46 yaşındaki Hacer Ulaş’ın cinayet soruşturması devam ediyor.

Olayla ilgili olarak tutuklanan Hacer Ulaş’ın boşanma aşamasında olduğu ve aynı evde yaşadığı eşi Hüseyin Havalar, dün ikinci kez Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Polis Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen’in verdiği şahadete göre, olayın gerçekleştiği gün tutuklanan ve 1 Nisan Pazartesi günü mahkemeye çıkarılan Havalar’ın, incelenen telefon kayıtlarında maktulü tehdit ettiği kanıtlanmış olup, soruşturmanın devam ettiğini, bu soruşturma kapsamında 14 kişiden de yazılı ifade alındığını belirtti.

Cinayet ile ilgili iki şüpheli daha var Polis müfettiş muavini, kamera kayıtlarının incelenmeye devam ettiğini, şüpheli görünen Hüseyin Havalar’ın ifadesinin devam ederken öte yandan iki şüphelinin daha bulunduğunu ve buna bağlı olarak soruşturmanın salimen yürütülmesi için zanlıya 8 gün daha tutukluluk verilmesini talep etti.

Yargıç Cenkay İnan huzurunda gerçekleşen davada zanlı Hüseyin Havalar’a soruşturmanın salimen devam etmesi nedeniyle 8 gün ek tutukluluk emri verildi.

kaynak:kıbrıs postası

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18