banner38

KAÇAK ET ZANLISI TEMİNATLA SERBEST

banner32

KAÇAK ET ZANLISI TEMİNATLA SERBEST
banner41
banner37
banner23
Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yasa dışı yollardan 6 ton 631 kg kaçak et getiren ve yapılan operasyon sonucunda tutuklanan zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yasa dışı yollardan 6 ton 631 kilo kaçak et getiren ve Güvercinlik kavşağında polis tarafından yapılan operasyon sonucu tutuklanan zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Gümrüksüz mal ithali”, “Gümrüksüz mal tasarrufu”, “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etme” ve “Birinci derece askeri yasak bölgeye gizlice girme” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Eskimuhtaroğlu tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Tahkikat tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru Erman Sennaroğlu, zanlı Aysın Muhtaroğlu’nun, 27 Haziran 2018 tarihinde FA 116 plakalı kamyon araç ile Güney Kıbrıs’tan bir depodan 6 ton 631 kilo dana etini satın alıp herhangi bir gümrük beyanı yapmadan ithali yasak olan etleri Güvercinlik’te bulunan askeri yasak bölgeyi ihlal ederek KKTC topraklarına geçirdiğini anımsattı. Sennaroğlu, zanlı Eskimuhtaroğlu’nun ayni gün Güvercinlik kavşağında bir polis ekibi tarafından durdurulduğunu ve mesele ile ilgili olarak tutuklandığını da anımsattı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Sennaroğlu, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu’nun kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 10 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 100’er bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3