KAÇAK ELEKTRİK KULLANDIĞINI 12 YIL SONRA ANLADI

KAÇAK ELEKTRİK KULLANDIĞINI 12 YIL SONRA ANLADI
banner23

Başkent Lefkoşa’ya bağlı Haspolat’ta evine ve işyerine düzenek kurarak devletten 12 yıl boyunca elektrik akımı çaldığı ortaya çıkan Aşkın Aslan ihbar üzerine önceki gün tespit edildi. Zanlının 133 bin TL değerinde 150 bin kilowat elektrik akımı çaldığı belirtilirken dün temin için Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlının Temmuz 2006 ile Haziran 2018 tarihleri arasında, Haspolat’ta yaşadığı ev kendi adına kayıtlı olan elektrik kurumuna ait elektrik sayacından toplam 126 bin 355TL, yine işletmeciliğini yaptığı iş yerinden ise 7 bin 339 TL değerindeki elektrik akımını çaldığını söyledi.
Zanlının ev ve işyerinden toplamda 150 bin kilowat elektrik çaldığını kaydeden polis, Aslan’ın elektrik sayacına giden kabloları sıyırıp, düzenek kurarak akım hırsızlığı gerçekleştirdiğini ifade etti. Düzeneklerin emare alındığını belirten polis, zanlının ifadesinde düzenekle Türkiyeli bir şahsın kurduğunu itiraf ettiğini, söz konusu şahsın ise ülkede olmadığını kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme, iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve bin TL nakit teminat yatırması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Suna ERDEN
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18