İskele'deki olaylarla ilgili Erhürman'dan açıklama geldi

İskele'deki olaylarla ilgili Erhürman'dan açıklama geldi

Başbakan Tufan Erhürman, İskele'deki Nevruz kutlamalarında yaşanan gerginlikle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


Erhürman'ın açıklaması:

İskele Piknik alanındaki Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar konusunda gün boyu Polis Genel Müdürümüz Sayın Süleyman Manavoğlu ile irtibat halinde olduk.

Saat 18:00 itibarıyla da Sayın Manavoğlu ile Başbakanlık'ta yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdik.

Gün içinde biri KKTC vatandaşı olmak üzere sekiz kişi çeşitli sebeplerle göz altına alınarak İskele Polis Karakolu'na götürüldü.

Bunlardan kitap dağıtma gerekçesiyle göz altına alınan iki kişi, aleyhlerinde herhangi bir dava okunmaksızın serbest bırakıldı.

Geriye kalan altı kişi polise çeşitli derecelerde mukavemet ettikleri gerekçesiyle göz altına alındı.

Bunlardan daha hafif derecede mukavemet ettiği saptanan üçünün, aleyhlerinde dava okunarak bu akşam itibarıyla serbest bırakılması bekleniyor.

Daha ağır fiili mukavemet dolayısıyla göz altına alınan üç kişinin ise yarın sabah mahkemeye çıkarılıp teminatla serbest bırakılması gündemde.

Polis Genel Müdürlüğümüz konuyla ilgili değerlendirmelerini olay yerinden aldığı bant kayıtlarını da dikkate alarak yapmaya devam ediyor.

Daha ayrıntılı açıklamayı hafta içinde yapacağım. Ancak kamuoyunun konuyla ilgili doğrudan bilgi eksikliği yaşamaması için bu akşam itibarıyla bu açıklamayı bu ortamdan yapmayı gerekli gördüm."
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18