"İmar Planı’na karşı duran tek kurum UBP"

"İmar Planı’na karşı duran tek kurum UBP"
banner23

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Diyalog TV’de, Çiğdem Aydın’ın programına katılarak, “Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı” konusunda açıklamalarda bulundu.

“İmar planı, siyasette geldiğimiz noktanın en güzel örneği” diyen Baybars, Emirname’nin sona ermesi ve İmar Planı’nın yürürlüğe girmesi için 2019 yılı içerisinde belirlenen ilk tarihin Aralık ayında sona ereceğini önceden açıkladıklarını anımsatarak, “30 Aralık’ta yaptığımız son toplantı, ‘imar planı yayınlanacak’ kararıyla sona ermişti fakat hayata geçmedi” ifadelerini kullandı.

İmar Planı konusunda halka bir tarih açıklandığını ve söz verildiğini ifade eden Baybars, “Fakat bunun hayata geçememesi noktasında gerçekçi açıklamalar yapılmaması hepimizin ayıbı.  Bir süre koymuştuk ve bu süre zarfında bunu gerçekleştiremedik. Bu bizim ayıbımız” şeklinde konuştu.

“Siyasette söylediğin sözün arkasında durmak çok önemli” diyen Baybars, “Biz sözümü başkalarının hataları yüzünden tutamadık. İmar Planı’na karşı duran tek kurum UBP” ifadelerini kullandı.

Baybars, “Planın 2 ay sonra hayat bulması trajik sonuçlar doğurmaz ama halka verdiğimiz sözü tutamadık” dedi.

kıbrıs postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18