İmar Planı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı

İmar Planı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ve Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan, Girne-Çatalköy İmar Planı’nın durumu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nde yer alan toplantıda ilk olarak Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuştu.

Girne’nin şu anki durumunu anlamak için 15 yıl önceki Girne ile bugünkü Girne’nin karşılaştırılması gereğine dikkat çeken Güngördü, yaşanan süreci anlattı.

Nidai Güngördü, Şubat 2018’te resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Girne Çatalköy İmar Planı ile 5 ile 7 yıl içinde Girne’ye istikrar geleceğini ve kent sakinlerinin büyük kazanımlar elde edeceğini kaydetti.

20 yıl geçerli olacak planın, 5 yılda gerekmesi halinde revizyona girebileceğini vurgulayan Güngördü, Şehirde planlı yatırımların önünün açılması gerektiğinin altını çizdi.

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ise Girne-Çatalköy imar planının bir milat olduğunu ifade ederek, bazı yatırımcıların şikayetlerine rağmen bölgede hem ekonomik hem de sosyal olarak kalitenin artacağını ifade etti.

Hulusioğlu, diğer bölgelerde de imar planı çalışmalarının başladığını kaydetti. Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan ise
Girne-Çatalköy İmar planının belediye başkanlarının başarısı olduğunu ifade etti.

Talep olmadan imar planı yapılamayacağına dikkati çeken Yiğitcan “Gazimağusa ve İskele’de bu çalışmalar yapıldı ancak hala Güzelyurt için Belediye Başkanı bir talepte bulunmadı” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18