İki dairenin devri için işlem yaptığı belirlendi

İki dairenin devri için işlem yaptığı belirlendi
banner23

Polis, zanlı Murat Serdar Özcan’ın 25 Temmuz tarihinde, şu an tutuklu olarak bulunan zanlı Melike Akkaya’yla birlikte Mehmet Eminoğlu’nun ofisine giderek, orada Eminoğlu’nun yaptığı ‘Magic Plus’ binasındaki iki daireyi Akkaya’nın adına devretmek için işlem yaptığının belirlendiğini açıkladı. Polis ayrıca, zanlının söz konusu daireleri hiçbir bedel ödemeden devraldığının da tespit edildiğini aktardı.

İşadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz mallar ve nakit paraların devrini yapmakla suçlandığı olay kapsamında başlatılan soruşturmada, ‘aranan kişi’ ilan edilen Murat Serdar Özcan tutuklandı. ‘Sahte evrak düzenleme’ ve ‘sahte davranışla kayıt temini’ gibi suçlarla bağlantısı olduğu tespit edilen Murat Serdar Özcan, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Bülent Hapçı, olayla ilgili bulguları aktardı. Hapçı, zanlı Murat Serdar Özcan’ın 2018-2019 yılı içerisinde meydana gelen ‘sahte evrak düzenleme’, ‘sahte davranışla kayıt temini’ gibi suçlarla bağlantısının olduğunu belirtti. Zanlının ayrıca, işadamı Mehmet Eminoğlu’nun “Bana tehditle evrak düzenlettiler” iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada şüpheli olduğu tespit edilip aranan kişi ilan edildiğini söyledi.

 Polis memuru Hapçı, zanlının 25 Temmuz tarihinde, şu an tutuklu olan zanlı Melike Akkaya’yla birlikte Mehmet Eminoğlu’nun ofisine giderek, orada Eminoğlu’nun yaptığı Magic Plus binasındaki ‘74’ ve ‘80’ numaralı daireleri Akkaya’nın adına devretmek için işlem yaptığının tespit edildiğini kaydetti. Hapçı ayrıca, yapılan sorgulama ve incelemede zanlı Serdar Özcan’ın söz konusu daireleri hiçbir bedel ödemeden devraldığının da belirlendiğini ve soruşturmanın bu yönde de sürdüğünü ifade etti.

Meseleyle ilgili olarak yürütülen soruşturmanın geniş kapsamlı olduğunu belirten Hapçı, alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera kayıtları ile evrakların olduğunu, bu bağlamda soruşturmanın salimen yürütülmesi için zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan ise zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18