Hükümet ile EL-SEN 10.00'da yeniden bir araya gelecek

Hükümet ile EL-SEN 10.00'da yeniden bir araya gelecek
banner23

Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Başbakanlık’ta El-Sen Başkanı  Kubilay Özkıraç ve yönetim kurulu üyeleriyle dün gerçekleşen eylemin ardından toplantı yaptı.

Tarafların, bugün saat 10.00’da, KIB-TEK’teki sorunların çözümü için karar üretmek üzere yeniden bir araya geleceği belirtildi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dünkü toplantıda pek çok konunun yapıcı bir şekilde ele alındığı kaydedildi.

EL-SEN’İN UYARI GREVİ DEVAM EDİYOR…

Elektrikte geçen hükümet döneminde alınan yatırım kararlarının uygulanması talebiyle dün bir günlük uyarı grevine giden Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-Sen), gece yarısından itibaren de süresiz grev başlattı.

Uyarı grevi süresinin 00.00’da tamamlanacağını açıklayan El-Sen Genel Sekreteri Ersan Kaşif, aldıkları karara uygun olarak 00.01’den itibaren de süresiz greve gideceklerini söyledi.

TAK muhabirinin sorusu üzerine açıklama yapan Kaşif, dün öğleden sonra Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’la yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini ancak grev kararlarının değişmediğini belirtti.

Kaşif, sıkıntıların aşılması halinde grevin kaldırılacağını belirtti.

El-Sen dünkü uyarı grevinde Başbakanlık önünde eylem yapmış, “Özelleştirmeye hayır", "Dilene dilene değil direne direne kazanacağız", "Üreteceğiz direneceğiz" pankartları açmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18