Hıncal Uluç KKTC'nin başarısına şapka çıkardı

Hıncal Uluç KKTC'nin başarısına şapka çıkardı
banner23

Gazeteci-Yazar Hıncal Uluç, bugünkü köşe yazısında, KKTC’nin Koronavirüs ile mücadelesindeki başarısından bahsederek, “Kıbrıs aslında halkının duyarlılığı, doktorlarının uyarıları, devlet ve hükümet yetkililerinin aldığı önlemlerle, belki de dünyanın en güvenli ülkesi şu anda..” ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi yazarı Uluç, KKTC’nin iki önemli, lokomotif sektörünün turizm ve üniversiteler olduğunu belirterek, “Üniversiteler henüz kapalı… Oteller ve casinolar bomboş.. Restoran ve cafelerde henüz oturma izni yok..” dedi.

Uluç, bugünkü köşe yazısının bir bölümünde şunlara dikkat çekti:

“Öğrenci dostu ada sloganı ile sağlıkta en güvenli, ekonomide de öğrenciye ve ailelerine çok özel imtiyazlar tanıyacak ülke olma hedefiyle başlandı hazırlıklara..

Öte yandan… Tabii ki, Türkiye’mizden geçen hafta yine gelen tıbbi yardımlar hastanelerimize ulaşırken, yardımsever iş adamlarınızın da ilaç alımı ve diğer konularda dayanışması devam ediyor.

Kıbrıs, sağlık açısından şu anda en güvenli ülke olma ilkesiyle birlikte, Dünya Sağlık Örgütü’nün de (WHO) üyesi olmak için çaba harcıyor …

Prof. Dr. Mehmet Hasgüler’in başlattığı imza kampanyası WHO yetkililerinin de dikkatini çekti sonunda . Ama daha yapılacak çok iş var.

KKTC’yi, Dünya Korona İstatistiklerine koymamak çok büyük haksızlık doğrusu…
Bu haftalık bizden haberler böyle.

Açılım devam ediyor..

Mağazalar açıldı, paket servisler başladı. Şimdi savaş ekonomide.

Bu savaşta da korona gibi etkili olacak mıyız?. Onu da zamanla göreceğiz!.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18