'Herkes sağduyulu hareket etmeli'

'Herkes sağduyulu hareket etmeli'
banner23

Bedevi "Hukuksuzluk ve düzensizlikten medet umulmasına fırsat verilmemeli"


Barolar Birliği Afrika gazetesi ve Meclis'e yapılan saldırılar konusunda gerekli tedbirlerin alınmasını istedi


Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi, Cumhuriyet Meclisi’nde ve Afrika Gazetesi önünde geçtiğimiz gün yaşananların üzücü ve kaygı verici olduğunu kaydederek, “Gerekli hukuki tedbirler bir an önce alınmalıdır. Hukuksuzluk ve düzensizlikten medet umulmasına fırsat verilmemelidir” dedi.

Herkes dikkatli ve sağduyulu hareket etmeli"

Gerekli hukuki tedbirler alınmazsa daha vahim olayların yaşanacağına, çocuklar ve toplum için arzulanan geleceğin yitirilmiş olacağına dikkat çeken Bedevi, herkesi dikkatli ve sağduyulu hareket etmeye çağırdı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bedevi, “Bu olaylarla toplumun huzuru, düzen ve geleceğe dair güveni ciddi yara aldı” değerlendirmesinde bulundu.

Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi şöyle devam etti:

“Demokrasinin, ifade özgürlüğünün ve sınırlarının, insan haklarının ve hukukun üzerinde hiçbir gücün olmadığının önce kavramak, sonra da benimseyerek uygulamak gerek. Polisin yetersizliğinin yanı sıra bazı kişi ve kesimlerin ve özellikle bazı siyasilerin sorumsuz davranışları toplumu yanlış yola sürüklemektedir. Hukuksuzluk ve düzensizlikten medet umulmasına fırsat verilmemelidir. Evrensel hukuki değerlerden, gelişmiş toplumlar seviyesi hedefinden asla şaşmamamız gerekir.”
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18