HELLİM DAVASINDA KARAR

HELLİM DAVASINDA KARAR
Kahvaltı şefi olarak çalıştığı otelin mutfağından 10 kilo hellim ve 5 kilo kuru üzüm çaldığı için tutuklanan Abdurrahman Baz, tutuklu yargılanacak
Kıbrıs Town Houses
Lapta’da çalıştığı otelin mutfağından 10 kilo hellim ve 5 kilo kuru üzüm ile çaldığı gerekçesi ile üç gündür poliste tutuklu bulunan Abdurrahman Baz aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Alınan 3 günlük tutukluluk süresinde ifade vererek suçunu itiraf eden Baz, dün teminat talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının davası görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak 3 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kefilin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest kalmasına karar verdi.Çalınan üzüm ve hellimlerin değeri 350 TL

Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler mahkemede verdiği ifadede zanlının “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Adnan Kardeşler, zanlının şikâyet üzerine tutuklandığını yapılan aramada ise depo altında gizlenmiş 10 kilo hellim, evde ise 5 kilo kuru üzümün bulunarak emare alındığını söyledi.

Kardeşler, zanlının yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf ettiğini ifade ederek soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.

Baz’ın çalışma izinli olarak ülkede olduğuna dikkati çeken Kardeşler, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Baz, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Devrim DEMİR
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18