Hayvancılar, hükümetle anlaştı!

banner32

İmalathanelere 1.87’ye satılacak. 4 ay süreyle litre başına 1 TL destek primi ödenecek. Karma hayvan yemi ithalatına izin verilecek

Hayvancılar, hükümetle anlaştı!
banner37
banner23

Kararı açıklayan Tarım Bakanı Erkut Şahali, uzlaşı adına hükümetin tüm imkanlarını seferber ettiğini vurguladı.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise, protokolün yarın imzalanacağını vurguladı. Hayvancılar Birliği ise hükümet arasında uzlaşı sağlandı. Buna göre, küçük baş hayvan desteği artırılacak. Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, yem ithalinin serbest bırakılmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Fiyatların serbest bırakılarak, hayvancı, tüccar ve firmaların bu alanda daha rahat hareket edeceğini söyledi. Naimoğulları, et konusunda da ucuzlama olma adına hayvancıların gereğini yapacağını söyledi.

Hükümetle dört aylık protokolün yarın Maliye Bakanlığı’ da imzalanacağını anımsatan Naimoğulları, sorunu çözmek için hükümetin ortaya koyduğu çabaya teşekkür etti.

Hükümetin kaynaklarının Kısıtlı olduğunu bildiğini belirten Naimoğulları, bazı konularda hükümetin iyi niyetine güvenerek, uzlaşı yönünde adım attıklarını vurguladı.

Yönetim Kurulunun bugün İçin eylemi dondurma kararı aldığını vurgulayan Naimoğulları, bu kararı hayvancı ile paylaştı.

Hayvancılarla yapılan toplantıda hazır bulunan TDP Başkanı ve Eğitim Bakanı CemAl Özyiğit, yoğun diplomasının ardından uzlaşı sağlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18