banner38

Hasipoğlu "Şimdi hesap sorma sırası bizde"

banner32

Cumhuriyet Meclisi’nde bugün ilk olarak 16 milyon 263 bin TL öngörülen Hukuk Dairesi'nin (Başsavcılık) 2019 bütçesi ele alındı.

Hasipoğlu "Şimdi hesap sorma sırası bizde"
banner37
banner23

Cumhuriyet Meclisi’nde bugün ilk olarak 16 milyon 263 bin TL öngörülen Hukuk Dairesi'nin (Başsavcılık) 2019 bütçesi ele alındı.
Bu bölümde ilk sözü UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu aldı. 
Hasipoğlu konuşmasına, dün bu göreve seçilen Behiç Öztürk’e Başsavcılık görevinde başarılar dileyerek başladı. 
Hukuk Dairesi’nin yerine getirdiği görevin önemine işaret eden Hasipoğlu, bu anlamda daireye gereken desteğin verilmesi gerektiğini anlattı. Hasipoğlu, en az 15 yeni savcıya ve odaların iyileştirilmesine ihtiyaç olduğunu dile getirdi. 
 
Biz Halkın Partisinin yaptığı gibi kişileri direk parti olarak Polise suç duyurusunda bulunmak yerine, önce polisin soruşturmasının sonucunu bekleyeceğiz, bu arada Mecliste Araştırma Komitesinin raporunu bekleyip, ona göre savcılık makamına gideceğiz. Bu tür konuların populizmi olmaz, bilimsel ve hukuksal yaklaşmak gerekir. Mimar ve Mühendisler odaları birliğinin Ciklos mevkiinde meydana gelen ölümlü olayla ilgili olarak raporunu ve meclis olarak bizlerin yapacağı incelemeden sonra gerekli adımları atacağız.
Bizde bilirdik daha önce bazı partilerin yaptığı gibi “şu bakan , şu milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunacağız, onların istifasını isteyeceğiz” deyip sosyal medyada paylaşımlarda bulunabilirdi. Bizim popülizmle işimiz olmaz, soruşturmaya siyasi müdahelenin olması en son isteyeceğimiz husustur. Siyasiler, Yargıya müdahelede bulunmamalıdırlar. Bu yüzden ayrıca Adalet Bakanlığı diye bir kurumun daha önce geldiği gibi gündeme gelmesini sakıncalı buluruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3