Harman’ın paylaşımı Türkiye basınında

Gazetemizin yayın yönetmeni Kartal Harman’ın önceki gün sosyal medya hesabından Koop-Bank’ın Hadise konseriyle ilgili yaptığı paylaşımı Türkiye basınında geniş yer buldu.

Harman’ın paylaşımı  Türkiye basınında
banner23

Gazetemizin yayın yönetmeni Kartal Harman’ın önceki gün sosyal medya hesabından Koop-Bank’ın Hadise konseriyle ilgili yaptığı paylaşımı Türkiye basınında geniş yer buldu. 

İşte Türkiye basınında yayınlanan haberin tam metni:

250 bin TL’lik Hadise konseri Kıbrıs’ı karıştırdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) kamu bankasının 60’ıncı kuruluş yıl resepsiyonunda ünlü sanatçı Hadise’nin sahne alması tartışmalara neden oldu.

Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası (Koop-Bank) pazartesi günü Hadise’nin de sahne aldığı bir kutlama eğlencesi düzenledi. Kutlamaya aralarında Başbakan Ersin Tatar’ın da olduğu üst düzey katılım oldu.

Bankanın geceyi sosyal medya üzerinden canlı yayınlaması sonrası eleştiriler ardı ardına geldi. Gazeteciler ve vatandaşlar, Koop-Bank’a yönelik eleştirilerde bulundu. Gazeteci Kartal Harman, “Hadise’ye 250 bin TL veren Koop, ne zaman yerli sanatçıları desteklemeyi düşüneceksiniz? Koop demek yerli üretimi desteklemek demektir. Yazık sizlere” derken, Levent Kutay, “Hadise ve Kooperatif. Ne desem boş” derken, Ahmet Tolgay, Koop Bankası’nın kuruluş yıl dönümü etkinliğinde 250 bin TL.’lik bir ödemeyle Hadise’ye program yaptırması bayağı hadise oldu ülkemizde” yorumunu yaptı.

Gazeteci Alihan Pehlivan ise, “Normal bir dönemden geçsek ve bu dönem içinde Türkiye’de

n pop starlar gelip konser verse bir şey demeye kimsenin yüzü olmaz. Ama okulların eksik sınıflarla açıldığı, yollardaki çukurların yamalarla kapatılmaya çalışıldığı, Sağlık Bakanlığı’nın ilaç parası arayışı içinde olduğu bir döne

mde bu kadar şatafatlı, bu kadar görkemli bir kutlama. Ne diyelim, yakında daha büyük hadiseler çıkmadan bu Hadis

e’yi dinlediğimiz ve izlediğimiz iyi mi oldu?” ifadelerini kullandı.

KKTC medyasında da geniş yer bulan konsere tepkiler sonrası Koop-Bank Genel Müdürü Kemal Ataman yazılı açıklama yaptı. Olayın çarpıtıldığını savunan Ataman, gecede Mazhar Alanson’un sahne alacağını, ancak rahatsızlandığı için Hadise ile anlaştıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18