banner38

Hani siz kimini mahalleye, kimini mahkemeye gönderecektiniz? 

banner32

YDP ve UBP’nin ayrı ayrı vermiş oldukları araştırma önergeleri Hükümet partilerinin aleyhte oy kullanması yüzünden reddedildi.

Hani siz kimini mahalleye, kimini  mahkemeye gönderecektiniz? 
banner37
banner23

YDP ve UBP’nin ayrı ayrı vermiş oldukları araştırma önergeleri Hükümet partilerinin aleyhte oy kullanması yüzünden reddedildi.

Önergenin reddedilmesinin ardından Haberal Kıbrıslı Gazetesi’nin ulaştığı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı; “ Halktan kaçırdığınız, halktan gizlediğiniz, üzerini örttüğünüz ne var ki bu araştırma önergesini red ettiniz. Bakın UBP bile kendi döneminin araştırılmasına onay veriyor ama siz vermiyor sunuz. Hani şeffaf olacaktınız, hani yolsuzlukların üzerine gidecektiniz, hani suçlunun yanında olmayacaktınız. Ben herkesi anlarım da Halkın partisini anlamam. Hani siz kimini mahalleye, kimini mahkemeye gönderecektiniz? Kabadayılığınız bir tek Aytaç Çaluda ya mi söküyordu sizin. Ey Halk bu Hükümeti iyi tanıyın. Cebinizden çıkan, belinizi büken elektrik faturalarının niye yüksek geldiğinin sebeplerinin bilinmesini istemiyorlar” dedi.

“İki İhalenin Bedeli Yaklaşık 350 Milyon Euro”

Arıklı, Sayıştay’ın defaatle yayınladığı raporlarda Kıb- Tek’teki yolsuzluk ve usulsüzlüklerin dile getirildiğini belirterek şunları söyledi; “ Kıb-Tek çoktan özelleştirildi. Orada 2-3 firma var.

 Anlaşarak ihaleleri aralarında pay ediyorlar. Halkın cebinden kaç para çıktığı kimsenin umurunda değil.  Yakında 2 ihaleye çıkılacak. İki ihalenin toplam bedeli takriben 300 - 350 milyon EURO. Bu parayı nereden bulacaksınız. Yine mi halkın sırtına yükleyeceksiniz. Bunu yapana kadar kablo ile elektriğe ağırlık versenize. Bakın Türkiye’nin kablo ile elektrik konusunda yapmış olduğu fizibilite raporu elimde. 

Kablo çekiminin  maliyeti yaklaşık 90 milyon EURO. Kablo ile elektriğin bize maliyeti 12 cent. Siz kaça mal ediyorsunuz, 20 cent. kaldı ki Türkiye’de ki Akkuyu nükleer santrali devreye girince bu rakamın 6 sente kadar düşmesi bekleniyor. 

Niye birilerine para kazandırmak için böyle ihalelere çıkıncaya kadar bir an evvel kablo elektriğe geçmiyorsunuz?” diye sordu.

“Fuzuli 350 Dolar Ödenecek”

Arıklı, 2024 e kadar AKSA ya 350 milyon dolar civarında fuzuli para ödeneceğini, bunun Sayıştay raporları ile de tespit edildiğini söyledi.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18