Hacı Ali Tavuk İthalatını Eleştirdi

banner32

Mustafa Hacı Ali İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hacı Ali, hükümetin tavuk eti ithalinin serbest kalması yönünde aldığı kararın kendilerini etkilemeyeceğini belirtti

Hacı Ali Tavuk İthalatını Eleştirdi
banner37
banner23

YENİBAKIŞ'tan Deniz ABİDİN'in haberine göre,Mustafa Hacı Ali İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hacı Ali, ülkeye ithal tavuk gelmesi durumunda satılmayacağını belirterek, “bizim insanımız taze, günlük tavuk tüketmeye alıştı. Yıllardır askeri kantinlere ithal tavuk geliyor, ancak satılmıyor. Kolordunun bütün kantinlerinde bizim tavuğumuz satılır” diye konuştu.

“Biz çok rahatız. Bu işten vazgeçecekmişiz diye bir haber çıktı. Bu doğru değildir” diyen Hacı Ali, “ülkede pahalı olan kırmızı ettir. İthalatı serbest kalması gereken asıl kırmızı et iken hükümetin fahiş fiyat olmayan tavuk ithalini serbest bırakmasına anlam veremiyorum” dedi.

Hacı Ali, tavuk ithalinin çare olmadığını, dışarıdan tavuk gelecekse bunu vatandaşa nasıl satacaklarını merak ettiğini söyledi. Hacı Ali, “Getiren ister, toptancı ister, ithal gelen tavuk tüketiciye bizim sattığımızdan daha pahalıya gelir” diye belirtti.

Mustafa Hacı Ali İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hacı Ali, hükümetin tavuk et ithalinin serbest kalması yönünde aldığı kararın kendilerini etkilemeyeceğini belirterek, kendilerinin ürettiği tavuk fiyatlarının uygun olduğunu söyledi. 

Mustafa Hacı Ali, teşvik almadan ihracat yapan bir işletme olduklarına dikkat çekerek, yurt dışına yumurta, damızlık yumurta ve piliç ihracatı yapmayı sürdürdüklerini kaydetti. 

Mustafa Hacı Ali, dünyanın her ülkesinde teşvik verildiğini, kendilerinin teşvik almadan bunu yapmayı sürdürdüklerini ifade ederek, tesislerinin son model olduğunu, böyle bir tesisin ne Türkiye’de ne de Rum tarafında olduğunu kaydetti. Yumurtanın paketlenmesine kadar her şeyin makinelerle yapıldığını anlatan Mustafa Hacı Ali, maliyeti ucuza mal ettiklerini belirtti. 

Kaynak: Yeni Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 19:56
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18