Güzelyurt’ta Hırsızlar Kol Geziyor!

Vatandaş, polisin suçluları bulamasından şikayetçi!

Güzelyurt’ta Hırsızlar Kol Geziyor!

Güzelyurt Bölgesi’nde son 2 ayda gerçekleşen hırsızlık olayları vatandaşta paniğe neden oldu. Haberal Kıbrıslı Gazetesi Güzelyurt’a gitti, hırsızlık mağdurları ile görüştü. Evlerinin içinde dahi odasını kilitleyerek yattığını belirten bir mağdur kardeşimin 250 Bin Liralık ziynet eşyasını çaldılar dedi. Bir başka mağdur ise kapımın önündeki aracın camını kırdılar 6000 TL’mi çaldılar diyerek yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi. Vatandaşlar ise polisin suçluları bulamamasından dolayı ise şikayetçi.

“Binatlı Kulübü’nü 2 Kere Soydular”

Hırsızlar Binatlı Kulüp binasını da iki defa soydu. Olayı anlatan kulüp başkanı Softa Çayanoğlu, hırsızlık gece Ahmet arkadaşımızın kapıları kilitlemesinden sonra gerçekleşmiş. Her halde kapanmasını pusuda bekliyorlardı. Kapattıktan sonra kapıları zorlamışlar ve bir şekilde binaya girmişler. Çünkü sabah geldiğimizde pencereyi açık bulduk. Hırsızlar bizim içeride bulunan oyun makinalarında biriken parayı kırarak almışlar. Biz yaptırdık tekrar gelip kırdılar. Biz suçluların bulunmasını talep ediyoruz diye konuştu.

“Para Bulamadılar Çakmağı Çaldılar”

Evden 10’da çıktım, 12’de geldim diyen bir başka mağdur Osman Hür de eve geldiğimde pencereyi, camı kırık buldum. İçeri girmişler yatağa, yastığı, dolabı karıştırmışlar. Yalnız gaz ocağının üstünde sigara çakmağım vardı, onu çalmışlar. Polis geldi parmak izi, ifade aldı o kadar şeklinde konuştu.

“250 Bin Liralık Ziynet Eşyası Çalındı”

3 sene önce de kendi evinin soyulduğunu hatırlatan mağdur yakını Feral Köylüoğlu, o zamanda benim altınlarımı alıp gittiler, polisler geldi parmak izi, ifade aldılar ve gittiler. Sonrasında ne arayan oldu nede soran oldu. Şimdi ise 2 ay önce kız kardeşimin evine girdiler. Kendisi ameliyat için hastaneye yattı, biz o gün birlikte evden çıktık. O gece hastanede kaldık ertesi gün eve geldiğimizde altınlar çalınmıştı. O olayın 2 hafta öncesinde de arka tarafı zorlamışlardı açmak için. Ama o zaman başaramamışlardı fakat bu sefer gerçekleştirdiler. 250 Bin Liralık altın çalındı. Bazalar kalkmıştı, dolaplar açılmıştı ve eliyle koymuş gibi senelerin birikmiş altınlarını alıp gitmişler dedi.

“Evimde Odamı Kilitleyip Yatıyorum”

Feral Köylüoğlu, o gün polis geldi parmak izi aldı.İki üç gün sonra kız kardeşim geldiğinde onun da ifadesini aldılar. Olaydan birkaç hafta geçtikten sonra polise sorduk ne oldu diye. Polisin dediğine göre bizi bilen ya da bizim aileden biridir bu işleri yapan şeklinde bize konuştular. Ben odamın kapısını kilitleyip yatıyorum diye konuştu.

“Aracımın Camını Kırıp 6000 TL Çaldılar”

Aracından 6000 TL’si çalınan Özel Dumancı da yaşadığı o şoku anlattı. Pazar sabahı 3:30 civarlarında arabamın camı kırılıyor ve içerisinden 6000 TL nakit param çalınıyor. Sabah 6:30 gibi annemin fark etmesinden dolayı ben şok geçiriyorum bu yaşadıklarım pek de hoş bir olay değil. Polis mahallede bulunan 3 kameradan görüntüler aldı. Polisin söylediğine göre kamera görüntüleri incelenmiş ve bunlardan bir sonuç elde edilememiş. Polis ayrıca hırsızların profesyonel olduklarını söyledi. Her hangi bir delil yok hiçbir şey yok. Güzelyurt öyle bir yerdir ki her şey bilinir. Ben de şüphelilerin bilinmesine ve iletmeme rağmen polis evet bizde biliyoruz ama elimizde delil olmadığı için üzerlerine gidemiyoruz diyor. Bir hafta geçti üzerinden şüphelendiğim kişileri takip ettim, araba kiralıyorlar, bahis oynuyorlar. Peki çalışmayan adamlar bu parayı nereden bulur? Polisin daha itinalı çalışmasını talep ediyorim. Yargıdan da şikayetçiyim, yakalansalar dahi, 3-5 ay ceza yerler çıkarlar. Olan bana oldu 6000 Liram gitti diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18