Güzelyurt Belediyesi'nden yaşlılara gezi...

Güzelyurt Belediyesi'nden yaşlılara gezi...
Güzelyurt Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi, Yaşlılar Haftası nedeniyle üyelerine yönelik gezi programı organize etti.

Güzelyurt Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, geziyi 3 etapta gerçekleştirecek birim, bugün ilk etabını belediye sınırlarına bağlı Güneşköy, Aydınköy, Akçay, Zümrütköy, Serhatköy, Şahinler, Mevlevi, Gayretköy, Yayla, Kalkanlı ve Yuvacık’dan oluşan 400 üyesiyle yaptı.

Sosyal Hizmet Birimi 8 otobüs ile birlikte bugün saat 09.30’da Güzelyurt Açık Pazar önünden Girne’ye hareket etti. İlk molasını Girne’de Mr. Pound Plus’da veren üyeler burada alışveriş merkezini dolaştı ve kendilerine ikram edilen kahveleri içti.

Üyeler daha sonra öğle yemeği için Girne Lord Palace Otel’e götürüldü. Yemeğe Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve eşi Tijen Özçınar, Belediye Müdürü Süleyman Aldağ, Belediye Meclis üyeleri ve Sosyal Hizmet Birimi görevlileri katıldı.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar yemekte yaptığı konuşmada çalışmalarına 90’lı yıllarda 60 üye ile başlayan Sosyal Hizmet Birimi’nin bugün bin 600 üyesi bulunduğuna dikkat çekerek, üyelerin sosyal yaşamda yer almalarına katkı sağlamak amacıyla Birimin en iyi hizmeti verebilmek için yoğun olarak çalıştığını söyledi.

Kıbrıs Türk Diyabet Derneği Başkanı Caner Arca da yemeğe katılarak şeker hastalığı ile ilgili bilgileri üyelerle paylaştı.

Müzik eşliğinde yemeklerini yiyen üyeler için bir de piyango çekilişi yapıldı, Sosyal Hizmet Birimi tüm üyelerine birer anı hediyesi takdim edildi.

“Gönüllü Ol Gönüllerini Kazan” sloganıyla yılın 12 ayı hizmetlerini sürdüren Birimin yaklaşık bin 600 üyesi bulunuyor. Birim’in diğer gezileri 30 Mart ve 6 Nisan’da gerçekleştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18