GÜNGÖRDÜ 3 KİŞİYİ NEDEN İŞTEN ÇIKARDI

banner32

GÜNGÖRDÜ 3 KİŞİYİ NEDEN İŞTEN ÇIKARDI
banner23
Sayın Nidai Güngördü;
Öncelikle bayramınız mübarek olsun. Hayırlı bir bir bayram olmasını dilerim.

Ben 1981 Girne doğumluyum. Zeytinlik sakiniyim. Beni ve benim ailemi çok iyi tanıdığınızdan hiç şüpem yok! Ama dün meydana gelen can sıkıcı olaylar beni çok üzdü. Bu nedenle bu yazıyı yazma ve açıklama gereksinimi duydum. Umarım vaktinizi ayırıp bu yazıyı okur ve doğru değerlendirirsiniz…

Bir önceki seçimlerde birçok Girne’li gibi sizin sandıktan çıkmanız için gidip destek ve oy verdim. Çünkü sizin bu konuda tecrübeli ve mevcut dönem başkanı ile uyuşmazlık/anlaşmızlıklara maruz kaldığınızı her Girne’li gibi bende biliyordum. Daha iyi bir Girne ve geçmiş dönemdeki hataların tekrarlanmaycağı konusunda inancım vardı. Ama tam bir fiyasko! Girne ve Girne’li hayal kırıklığına uğradı.

Başkan olduğunuz süreçte Nidai Güngördü olmaktan çok uzaklaştınız. Kendi benliğinizi yitirdiniz. Bununla kalmayıp, Girne’yi yönetemediğiniz gibi, diğer menfaati olan insanların size yönetmesine izin verdiniz. Bunu yaparken acı olan Girne’ye ve Girne’liye verdiğiniz zararı zerre kadar umursamadınız.

Ben ve benim gibi insanları işinden / ekmeğinden edebilirsiniz, yada bunu yapmanız için size yine kullanmalarına müsaade edebilirsiniz. İşten ayrıldığıma zerre kadar üzülmediğimi bilmenizi isterim. Bunu neden/nasıl geliştiği konusunda da fikrim var! Sorun yok! Küçük insanların yanında daha da küçülmeyin, bir Girne Belediye Başkan’ına bu hareket yakışmaz!

Belediye yönetimi gönüllük esasına dayanır, parti / çıkar uğruna yapılmaz, yapılamaz. Bağımsız Girne Belediye Adayı iseniz, kendinize bu konuda güveniniz tam ise, ülkeyi yıllardır sömüren, bölen partizanlık oyunları ve çıkarlarından uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Yok Güvenmiyor, yeterli oyu alamam diyorsanız o zaman Açık Açık ben Partinin adayım deyin… İnsanları kandırmayın…

Neyse konumuza geri dönecek olursak; Burada bahse konu Girne’dir, Girne’nin geleceğidir. Bireysel çıkarlara göz yumulamaz, Kabul edilemez bir duruş sergilemenizi canı gönülden görmek isterdim. Ama olmadı! Daha önceki dönem Belediye Başkanı’nı çok karaladınız, söyle yaptı, böyle yaptı!... Aslında oradaki sorun birseysel hırstan başka birşey değildi. Ama sizler aranızdaki bu hırs maalesef üzülerek söylüyorum Girne’yi 4 dönem geri götürdü. Gelinen nokta çok açık ve net göstermektedirki; Sayın Nidai Güngördü’de bu süreçte tüm bildiklerini unutmuş, uğruna savaş vermeye hazır olduğu Girne için hırsına yenik düşmüştür.

Daha önce yapılan hatalar göz ardı edilmiş, rant uğruna, bireysel çıkarlar uğruna, daha da fazlası ile bu kentin yok olmasına müsaade edilmiştir. Sanırım Girne ve Girne’li bu bayramlığı hak etmektedir.

Eğer biraz VİCDAN ve KARAKTER sahibiyseniz LÜTFEN KABUL GÖRÜN. Ve BEN GİRNE’Yİ YÖNETEMEDİM, BUNA BENİ ALET ETTİLER, GİRNE İLE BİRLİKTE BENİDE YÖNETTİLER deyip, Bu yarıştan ONURLU BİR ADAM OLARAK AYRILMA KARARI ALIN. O zaman inanınki Girne Halkı sizin tüm hatalarınızı görmezden gelip, sizin iyi, dürüst bir adam olarak Kabul görecektir. Dostluklarını ve sevgilerini fazlası ile gösterecektir.

Evet bu biraz acı, yenilgi gibi duruyor olabilir… Ama dünden beri canım ne kadar sıkkın anlatamam. Günümüz ağır hayat şartları ve bayram öncesi bir günde kişisel menfaatler için evet! Karşılıklı kişisel menfaatler için 3 insanı işinden ettiniz. Ama bazen radikal kararlar alıp bulunduğunuz mevkiiden onurlu bir adam gibi ayrılmak, bireysel değil, toplumsal önem taşımaktadır.

Tekrardan size ve ailenize iyi bayramlar diler, bu konuda duyarsız kalmayacağınız inancındayım. Çünkü benim tanıdığım NİDAİ ABİ; evet NİDAİ ABİ böyle bir insan, böyle bir adam değildi.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 13:28
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18