banner38

“Güngör’deki Yangın Halk Sağlığını Tehdit Ediyor"

banner32

“Güngör’deki Yangın Halk Sağlığını Tehdit Ediyor"
banner41
banner37
banner23

Çevre yatırımları ve sorunlarına gereken önemin verilmediğini kaydeden oda, geçtiğimiz aylarda da yangın çıktığını ancak ardından önlem alınmadığını savunarak yetkililerden açıklama istedi.


Çevre Mühendisleri Odası Başkan ve Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, “Dünya iklim değişikliğini konuşurken, tek kullanımlık plastik atıkları yasaklarken, biz değil atıklarımızı azaltmak, atıklarımızı düzenli, kontrollü bir şekilde depolayamıyoruz. Ülkede 50’nin üzerinde vahşi depolama alanı bulunmakta, bu alanlar su, toprak ve hava kirliliğine neden olmaktadır” denildi. 


Odanın da çok büyük mücadeleler verdiği ve 2012 yılında rehabilite edilen Dikmen Çöplüğünün ardından Güngör Düzenli Depolama Alanı’nın kullanıma açıldığını kaydeden Çevre Mühendisleri Odası, evsel atıkların depolanması için tasarlanan düzenli depolama alanında, evsel atıkların yanında, alan sınırları içerisinde tıbbi atıklar, inşaat atıkları, tehlikeli atıklar, moloz atıkları gibi çeşitli türlerde atık depolama işlemleri yapıldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3