'Güç var, icraat yok'

'Güç var, icraat yok'
Yazıcı: Güç var, icraat yok

Uçaner: Hastalardan duyarlılık bekliyoruz

 Rabia ÇAKMAK

Gazetemize ulaşan Hasan Yazıcı isimli vatandaş, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Çene ve Cerrahi bölümünden kızı için randevu aldığını fakat 3 aylık süre içerisinde sürekli ertelendiğini belirtirken, “Diyeceğim şu ki; memlekette güzel şeyler yapabilecek güce sahibiz ancak yapan, ilgilenen yok” ifadeleri ile şikayetini dile getirdi.

Hasan Yazıcı isimli vatandaşın şikayetleri doğrultusunda açıklamalarda  bulunan Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekim Yardımcısı Erol Uçaner, bahse konu doktorun düzenli çalışan bir doktor olduğunu ve o dönemde hastalandığını dile getirirken, bu gibi durumlarda hastalardan daha duyarlı olmalarını beklediğini ifade etti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekim Yardımcısı Erol Uçaner, yaptığı açıklamasında  hastanenin mevcut durumunda açık olarak bulunan bir Çene ve Cerrahi bölümünün olduğunu ve bu yüzden bahse konu doktorun yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti. 23 Şubat tarihinde Çene ve Cerrahi Doktorunun rahatsız olduğunu aktaran Uçaner, doktorun bundan dolayı hastaları tedavi edemediğini, dolayısıyla bahse konu hastaya 6 Nisan için tekrar randevu verildiğini ifade etti.

“Çözüm için konuşacağız”

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekim Yardımcısı Erol Uçaner, yönetim olarak bu konu hakkında konuştuklarını ve tedbir alacaklarını açıklarken Çene ve Cerrahi Doktorunun düzenli bir şekilde çalıştığını, kendisi ile  çözüm üretmek için konuşacaklarını  aktardı.

“Hastalardan duyarlılık bekliyoruz”

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekim Yardımcısı Erol Uçaner, Çene ve Cerrahi bölümün de çalışmakta olan doktorun tek olduğunu ve elinden geldikçe özverili çalıştığını açıklarken  onun da insan olduğunu ve hasta olabileceğini, bu konu hakkında hastalardan daha duyarlı olmalarını beklediğini açıkladı. Bir diğer konu olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu hastanesi’ nin yenilenmesi hakkında açıklamada bulunan Uçaner, bu konun gündemde de sıkça yer aldığını, Sağlık Bakanlığı tarafından kısa bir süre içerisinde Lefkoşa’ da yeni bir devlet hastanesine geçiş yapabilecekleri konusunda bilgi aldıklarını aktardı.

 
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18