Gönyeli’de esnafa vergi darbesi

Gönyeli Belediyesi bütçede öngörülen artıştan dolayı meslek vergilerine % 12 zam yapılması kararı aldı. Karar Cumhuriyetçi Türk Partili ve Halkın Partili 6 meclis üyesinin evet oyu ile geçti.

Gönyeli’de esnafa vergi darbesi
banner23

Gönyeli Belediyesi bütçede öngörülen artıştan dolayı meslek vergilerine % 12 zam yapılması kararı aldı. Karar Cumhuriyetçi Türk Partili ve Halkın Partili 6 meclis üyesinin evet oyu ile geçti. Oylamada artış yapılmasına 5 Ulusal Birlik Partili üye red oyu verdi. Toplantıya 1 CTP’li üye ise katılmadı Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Gönyeli Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Ballı dövizin artışından dolayı mağdur olan esnafımızın sırtına bir yük daha binmiştir dedi. Ballı, “artış ile ilgili belediye başkanı Ahmet Benli’ye zam yapmayalım dedik. Buradan gelecek kaynağı tasarruf tedbirleri ile çözebiliriz dedik. Ancak bu yaklaşımımızı popülizm olarak algıladı ve bizi dinlemedi” diye konuştu. 

Seçim arefesinde asfalt döktüler

 Gönyeli Bulvarı esnafının bugünkü yaptığı eylemede değinen Ulusal Birlik Partisi Gönyeli Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Ballı, belediye seçim öncesi bir gecede döktüğü asfaltın sıkıntılarını şimdi esnafa yaşatıyor dedi. Ballı, ani bir karar ile yollarda çalışma yapacağını duyurmak ve bu kararı uygulamaya koymak hiç hoş olmadı, doğru olanı esnaf ile görüşüp uygun bir tarih belirlemekti ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18