Gizlendiği yerde yakalandı

Gizlendiği yerde yakalandı
banner23


Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunundan hırsızlık yaptığı tespit edilen zanlı tutuklandı


Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeksizin cürüm işlemek kastı ile açıp içeriye giren zanlı Bülent Kalkan, içeriden eşya çaldığı tespit edilince tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ahmet Erdivan, olayla ilgili bulguları aktardı. Erdivan, huzurda bulunan zanlı Bülent Kalkan’ın 31 Temmuz tarihinde saat 23.00 sularında Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeksizin cürüm işlemek kastı ile açıp içeriye girdiğini söyledi. Polis, akabinde zanlının içeriden 5,500 TL değerinde 1 adet Nikon marka

D 7100 model fotoğraf makinesini ve 54 adet 1 TL'lik, 20 adet 50 kuruşluk, 24 adet 25 kuruşluk, 8 adet 10 kuruşluk ve 2 adet 5 kuruşluk toplam 70,65 TL'lik madeni parayı sirkat ettiğini mahkemeye aktardı. Polis, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlının bina içerisinde gizlenmiş vaziyette bulunduğunu ve tasarrufunda söz konusu fotoğraf makinesi ve toplam 70,65 TL'lik madeni para tespit edilip emare olarak alındığını belirtti. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının henüz gönüllü ifade vermediğini belirterek ilk etapta soruşturma maksatlı 2 gün tutuklu kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Kaynak: Yeni Bakış


Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18