Girgen 'Haber gerçekleri yansıtmıyor'

Girgen 'Haber gerçekleri yansıtmıyor'

Önceki gun bazı yerel gazetelerde Girne Zeytinlik bölgesinde yeşil alana moloz dökülmesiyle ilgili habere molozları döken yatırımcı Murat Girgen'den tepki geldi "Haber gerçeği yansıtmıyor"


Dün bazı yerel gazetelerde "Yeşil alana moloz döktüler, zeytin fidanlarını katlettiler"  başlığıyla yer alan bir haber üzerine olayla ilgili olan Murat Girgen adeta isyan etti. Gazetemizin kendisine ulaştığı yatırımcı, Archway Restaurant ve Kemerli Konak'ın sahibi Girgen haberin gerçekleri yansıtmadığını belirtti.


"Belediyeden izin alarak geçici olarak döküldü"


Girgen, haberde yazıldığı gibi katliam olmadığını belirterek "Belediyeden izin aldım, oranın hemen yanındaki arazi benimdir. Geçit hakkım olmadıığı için önce oraya döküyorum daha sonra da kendi arazime taşıyorum. Belediyeden gerekli izinler alınmıştır." dedi.


"Fidanlar sağlam"


Alandaki zeytin fidanlarının zarar gördüğü iddiasının da gerçek olmadığını söyleyen Girgen "Alanda 3 tane zeytin fidanı vardı. Hepsi sapasağlam duruyor. Ben ki doğaya bu kadar önem veren, yaptığığm yatırımlarda bile önce doğaya saygı gösteren birisi olarak nasıl böyle birşey yaparım" dedi.


"Belediyeden izinli, başkan sıklıkla arıyor"


Girgen, döktüklerinin Girne'de yıkılmış eski, tarihi bir eve ait taşlar olduğunu ve bu tarz şeylerle ilgilenip merakı olduğu için parasıyla satın aldığını ve kendi arsasına taşımak için oraya döktürdüğünü belirterek "Bu konu aslında yeni bir konu değil. 15 gün önce oldu bu olay. Belediyeden izin alarak yaptım. Hatta ve hatta Başkan Nidai Güngördü olayı takip edip neredeyse hergün sıklıkla arıyor ve ne zaman kaldıracağımı soruyor. Polisin de belediyenin de bilgisi dahilinde, en kısa sürede buradan kaldırıp hemen yanındaki kendi arazime dökeceğim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18