Gazimağusa Salamis Caddesinde Birçok Esnaf Kepenk İndirdi

Gazimağusa Salamis Caddesinde Birçok Esnaf Kepenk İndirdi
banner23

Gazimağusa’nın en işlek yeri olan Salamis caddesi olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nda bulunan dükkanlar bir bir kepenk kapatmaya başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle satış yapamayan esnaf, iş yerlerini kapatmaya başladı.

Mağusa'da gerek kafe ve restoran alanında gerekse tekstil-konfeksiyon üzerine vatandaşa hizmet veren birçok işletme pandemi dolayısıyla 7 ay içerisinde kepenk indirdi. Cadde üzerinde bulunan bir çok dükkan kiralık ilanı verdi.

Mağusa’da bölgede yıllardan beri öğrenciye yönelik yatırımlar yapılıyor.  Yatırımların büyük bir çoğunluğu ise üniversite civarında olan Salamis Yolu üzerinde pandemi dolayısı ile ülkelerine geri dönen öğrenciler adaya gelememesinden dolayı esnaf da satış yapmadı.

İsmet İnönü Bulvarı üzerinde dükkanı bulunan esnaf pandemi dolayı 7 aydan beri kira bedellerini ödemekte zorluk çekiyor.  Birçok esnaf öğrenci olmaması, vatandaşlarında eskisi kadar alışveriş yapmaması nedeniyle geçim sıkıntısı çekmeye başladı. (MHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan pasa
Hasan pasa - 1 ay Önce

Hükûmet niye önlem almıyor dükkan kiraları çok yüksek,neden kiralar sterlin üzerinden ödeniyor,bu pandemi döneminde hükümet neden kira yasası çıkarmıyor,en azından bir yıllığına desnafin ödeyebileceği bir rakama çekilmesi gerekir,bir çok dükkan sahibi işsizlik pandemi yetmiyormuş bir de her gün esnafın başına gelip kıranı ödemezsen çık deyip esnafı perişan ediyor,hükümet derhal önlem almalı almazlarsa tek bir esnaf ayakta kalmiyacak 1996dan beri dükkan kirası ödedik şimdi durum çok kötü işimizi bozup gidelim mi???

Bilen Sayılı
Bilen Sayılı - 1 ay Önce

Kirası ayrı dert yetmez bir de ateş ölçer, pedallı dezenfektan, steril halı vs . İşlemeyen esnaf bir de ekstra bunlara para harcar. Devletin koyduğu 1500 tl lik pandrmi yardımı maskaralığı da bitti. Her ay bu süreç geçene kadar acil durum planı yapılmalıydı. Vergi sigorta vs indirimi veya desteği.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18