Gaü'den "Atatürk İzinde" Kalacağız Mesajı

Girne Amerikan Üniversitesi; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 80’inci ölüm yıldönümünde sonsuza kadar ‘Atatürk İzinde’ kalacağını duyurdu.

Gaü'den "Atatürk İzinde" Kalacağız Mesajı
banner23

GAÜ'den verilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’inci Yıldönümü nedeniyle adına düzenlenen etkinlikler ile Girne Amerikan Üniversitesi’nde (GAÜ) anıldı.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80’inci Yılı’nda özlem, sevgi ve minnetle anıyoruz. Atamız, ilke ve değerleriyle daima kalbimizde yaşayacak.” başlığı ile yayınladığı yazılı mesaj aracılığıyla, “GAÜ Ailesi” adına; Mustafa Kemal’in ardında bıraktığı bağımsızlık ve cumhuriyet fikirlerinin, koruyucusu ve savunucusu olarak sonsuza kadar kalacaklarını bir kez daha ifade etti.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ, KAMPÜSTEKİ ‘ATATÜRK ANITI’ ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİ

Büyük Önder Atatürk için düzenlenen tören ise; GAÜ Rektörlüğü önünde yer alan, Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Üniversite adına, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk’ün himayelerinde gerçekleştirilen; Rektör yardımcıları, fakülte dekan ve yüksekokul müdürleri, diğer akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı anma töreninde, GAÜ Denizcilik Yüksek Okulu Öğrencileri de ‘Ata’larının huzurunda üniformaları ile hazır bulundular.

Diğer yandan, GAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal, Yöneticiler Kurulu Başkan Vekili Cemile Esenyel ve GAÜ Rektörü Prof.Dr. Kutsal Öztürk ayrı ayrı yayınladıkları yazılı mesajlar aracılığıyla; ‘Atatürk İlke ve Değerlerinin’ ölümsüzlüğüne vurguda bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18