banner38

Filmlere konu olan 'tartı hilesiyle' 70 TL çaldı, 1 gün daha tutuklu kalacak

banner32

Filmlere konu olan 'tartı hilesiyle' 70 TL çaldı, 1 gün daha tutuklu kalacak
banner41
banner37
banner23

Filmlere konu olan 'tartı hilesiyle' 70 TL çaldı, 1 gün daha tutuklu kalacak

Cihangir'de Bozdağ Balıkçılık isimli iş yerinde çalışan Adeel Younas, müşterisinden 183 TL alması gerekirken, 'Sakar Şakir' filminden de aşina olduğumuz 'tartı hilesiyle' iş yerinde bulunan cam sil ve plastik çekici, balıklarla tartarak, 70 TL fazla para aldı. Younas, soruşturma nedeniyle 1 gün daha tutuklu kalacak.

Cihangir’de meydana gelen hile ile sirkat meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Adeel Youans mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, huzurunuzda bulunan zanlı Adeel Youans’ın Hile ile Sirkat suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 3 Eylül 2021 tarihinde saat 11.40 raddelerinde Cihangir'de faaliyet gösteren Bozdağ Balıkçılık isimli iş yerinde çalışan Cihangir'de sakin 29 yaşındaki Adeel Younas’ın iş yerine müşteri olarak gelen henüz kimlikleri tespit edilemeyen iki erkek şahıstan iş yerinden aldıkları altı adet çipura balık bedeli olan 183 TL alması gerekirken, hile ile iş yerinde bulunan cam sil ve plastik çekici balıklarla birlikte tartıp 253,80 TL para tahsil edip müşterilerden fazladan 70,80 TL'yi sirkat ettiğini aktardı.

Kuşak, olayın 6 Eylül 2021 tarihinde rapor edildiğini ve hilede kullanılan camsil ve plastik çekicin tespit edilip emare olarak zapt edildiğini ve zanlı Adeel Younas’ın mahkeme emri gereği tutuklandığını söyledi.

Yeminli şahadet veren polis memuru Kuşak, alınacak birçok ifade ve incelenecek kamera görüntüleri olduğundan zanlının poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Oznakaya, zanlının poliste 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3