Fikri Ataoğlu: “Türkiye’deki kapanma, ülkemizdeki kapalı turizmi etkilemeyecek"

banner32

Fikri Ataoğlu: “Türkiye’deki kapanma, ülkemizdeki kapalı turizmi etkilemeyecek"
banner23

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye’nin 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanmaya geçeceğini söyleyerek, bu durumun ülkemizdeki kapalı turizmi etkilemeyeceğini ifade etti.

Bazı medya organlarının Türkiye’deki kapanmanın KKTC turizmini ciddi şekilde etkileyeceğini ve otel rezervasyonlarında iptaller yaşandığını yazdığını belirten Ataoğlu, böylesi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Sağlık Üst Kurulu'nun belirlediği şartlar uyarınca gelişlerin devam edeceğini dile getiren Ataoğlu, 3 günlük PCR testi ile gelen yolcuların, ülkemize girişi sırasında da yapılan PCR testi sonucuna göre tatilini geçirebileceğini anlattı.

Ülkemize gelecek olan uçaklarla ilgili olarak bir kısıtlama olmadığını belirten Ataoğlu, kapalı turizm için gelen yolcuların sadece charter uçuşlar ile geldiğini, henüz tarifeli uçuşların kullanılmadığını ifade etti.

Bakanlık olarak kapalı turizmin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için her türlü önlem ve denetimin yapıldığını vurgulayan Ataoğlu, ekonominin çarklarının dönmesi için tedbiri elden bırakmadan turizmi ayağa kaldırma hedefinde olduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18