Fikri Ataoğlu: “Serdar Denktaş’ın açıklamasını esefle karşılıyoruz”

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Serdar Denktaş’ın DP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur tavrı sonrasında kullandığı “DP’nin onurumuza sahip çıkmadı” ifadelerini ‘esefle karşıladıklarını söyledi.

Fikri Ataoğlu: “Serdar Denktaş’ın açıklamasını esefle karşılıyoruz”
banner23

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Serdar Denktaş’ın DP’den ayrılması ve DP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda destekleyeceği aday konusunda aldığı kararın ardından yaptığı açıklama hakkında konuştu.

Yazılı açıklama yayımlayan Ataoğlu, DP’nin her zaman demokrasiden ve kurucu liderleri Rauf Raif Denktaş’ın yolundan hiç ayrılmadıklarını ifade ederek, Serdar Denktaş’ın partiden ayrılmasını üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.

Öte yandan Serdar Denktaş’ın DP’den ayrılırken yaptığı “Partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” ifadelerini de esefle karşıladıklarını belirten Ataoğlu, şunları kaydetti:

“Serdar Denktaş’ın “DP’nin onurumuza sahip çıkmadığı” ifadesini esefle karşılar, ilkelerimiz ve demokrasi inancımız ışığında, seçim sonuçlarına herkesin ve her kesimin saygı duyması gerektiğini ifade etmek ister, onurumuza sahip çıkmadığımız suçlamasını şiddetle reddederiz.

Demokrat Parti, tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasinin gerektirdiği her durumu anlayışla karşılayarak, Anavatan Türkiye ile Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ın izinde yürümeye devam edecektir.”

Ataoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Demokrat Parti, kurulduğu günden beridir demokrasiden, kurucu liderimiz Rauf Raif Denktaş’ın yolundan ve Anavatan Türkiye’nin izinden hiç ayrılmamıştır.

Girdiği tüm seçimlerde alınan oy kapsamında halkının takdirine saygı duymuş, yanlışı varsa düzeltme, eksiği varsa tamamlama derdinde olmuştur.

Bununla birlikte, Anavatan Türkiye ile koordineli ve uyumlu bir birliktelik görüşümüz doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ı destekleme kararı almış bulunuyoruz.

Bu noktada, Cumhurbaşkanlığının ilk turunda desteklediğimiz Serdar Denktaş’ın alınan seçim sonuçları kapsamında DP’den ayrılma kararı, bizleri üzmüştür.

Siyasette halkın takdirine her halükarda saygı duyulması hususuna demokrasi mücadelesi yapmış bir parti olarak inancımız tamdır.

Ancak Serdar Denktaş’ın “DP’nin onurumuza sahip çıkmadığı” ifadesini esefle karşılar, ilkelerimiz ve demokrasi inancımız ışığında, seçim sonuçlarına herkesin ve her kesimin saygı duyması gerektiğini ifade etmek ister, onurumuza sahip çıkmadığımız suçlamasını şiddetle reddederiz.

Demokrat Parti, tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasinin gerektirdiği her durumu anlayışla karşılayarak, Anavatan Türkiye ile Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ın izinde yürümeye devam edecektir.

Bununla birlikte, dün olduğu gibi bugün de irademize sahip çıkacağımızı ve her şart ve koşulda onurumuzu da korumaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine getirmeyi bir görev biliriz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18