'FETÖ'yü kastettim!'

'FETÖ'yü kastettim!'

Özyiğit "Zaroğlu sırf birilerine yağ çekmek için provokasyon yapıyor.. Yağma yok!."


Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit dünkü konuşmasıyla ilgili açıklama yaptı..

"Dün Hükümet Programı konusunda eleştiri yapmak için kürsüye çıkan başta eski Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova olmak üzere bazı UBP Milletvekilleri, eğitimle ilgili olarak programa konulan bölümü yorumlarken, Koalisyon Hükümetinin eğitimden Atatürk ilke ve devrimlerini çıkaracağını iddia etti.

Ben de Bakan olarak eleştirileri yanıtlamak üzere kürsüye çıktığımda; Kıbrıslı Türklerin Atatürk ilke ve devrimlerini sömürge döneminde benimsediğini ve devrimler sayesinde sömürge yönetimine karşı kendi dil, din, inanç ve geleneklerini, kültürel kimliğini koruduğunu, bunun Papazın ordusuna karşı devam ettiğini, son yıllarda da İmamın ordusuna karşı çıktığını söyledim.

Bunun üzerine kürsüye gelen Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre tam bir provokasyon örneği göstererek sözlerimi çarpıtmaya kalkıştı. Ben de tekrar söz alarak, imamın kim olduğunun Türkiye'de gayet iyi bilindiğini, söyleyerek Fetullah Gülen'i kasttettiğimi anlattım.

Bütün bu tartışmalardan sonra salona gelen Bertan Zaroğlu da bugün çıkmış, sırf birilerine yağ çekmek için provokasyona devam ediyor. Yağma yok..."
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18