Ezginin Günlüğü

1980 yılında yapılan askeri darbe sonrasında insanların bir araya gelmesi engellendiği için konser gibi etkinliklere izin verilmiyordu

Ezginin Günlüğü
banner23

Ezginin Günlüğü

1980 yılında yapılan askeri darbe sonrasında insanların bir araya gelmesi engellendiği için konser gibi etkinliklere izin verilmiyordu. 1982 yılında muhalif bir ses olarak ortaya çıktı. O zaman yapılan tüm uygulamalardan nasibini alarak yoluna devam etti. İlk zamanlar hem geleneksel halk türküleri seslendirerek hem de Türk ve dünya şairlerinin eserleri üzerinde besteler yaparak şarkılar ortaya çıkardılar.

İlk Albüm

Emin İgüs, Hakan Yılmaz, Şebnem Ünal, Vedat Verter ve Nadir Göktür tarafından oluşturulan Ezginin Günlüğü, sahnede on kişilik bir ekip ile ilk konserini 1983 yılında İstanbul'da verdi. Ankara, İstanbul ve İzmir'de verdikleri konserlerin ardından 1985 yılında ilk olarak Seni Düşünmek albümünü piyasaya sürdüler.

Daha sonra Tanju Duru ve Cüneyt Duru gruba katılmış ve ekip Emin İgüs ile Nadir Göktürk olmak üzere dört kişilik bir kadro oluşturulmuştur. 86 yılında 2.LP çalışmasını yapmışlardır. Bu zamanlarda sahne repertuarlarında Azeri şarkılar ve türküler de seslendirmekteydiler. 87 yılında Alagözlü Yar adlı bir albüm daha piyasaya sürdüler.

90'lı yıllarda ise grubun kadrosunda önemli bir değişiklik oldu ve Emin İgüs, Cüneyt Duru, Tanju Duru gruptan ayrıldı. Grup içerisinde tek kalan olan Nadir Göktürk yeniden toparlamaya çalıştı. Fatih Saçlı ve Hüsnü Arkan'ın katılımı ile Ezginin Günlüğü yeniden oluşturuldu.

Şimdilerde Ezginin Günlüğü

2010 yılında Hüsnü Arkan'ın gruptan çıkması ile, 2014 yılında Çağrı Çetinsel katılana kadar Murat Kurt gruba eşlik etti. 2017 yılında ise Eylem Atmaca gruptan ayrıldı ve yeni vokalist Deniz Sujana oldu. Şu an grubun kadrosunda; Deniz Sujama, Çağrı Çetinsel, Cafer İşleyen, Can Göktürk, Nadir Göktürk, Erkan Gürer ve Güven Şaner bulunmaktadır. Ezginin Günlüğü kendine has ezgilerin ürünüdür.

SANATÇININ ALBÜMLERİ
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18