Evkaf'a Destek Artıyor

Evkaf'a Destek Artıyor
banner23

Kıbrıs Vakıflar İdaresi topluma hizmetlerini artırdıkça, gördüğü ilgi de bu doğrultuda çoğalmaya başladı. Vakıf kavramını eski günlerine döndürüp insan odaklı bir hizmet anlayışı benimseyen Evkaf'a, Maraş gibi konularda da halkın desteği açıkça görülüyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi kuruluş amacı olarak insanlığa hizmeti benimsemiş bir kurum. Bu nedenle gelirlerinin önemli bir bölümünü sosyal yardımlara ve toplumsal projelere harcıyor. Restorasyon projeleri, sosyal yardım projeleri ve İyilik Gönüllüleri'nin sürekli aktif olması Evkaf'a bakışı değiştirdi. Son dönemlerde Evkaf'ın yardımları ve sosyal projelerinde gözle görülür bir ivme olması, Kıbrıs Türk halkı tarafından da beğeniyle karşılanıyor.

Bir süredir Evkaf, Kapalı Maraş'ta bulunan vakıf arazileri üzerinde haklı bir mücadele içerisine girdi. Evkaf'ın tarihi iyilik köprüsü misyonunu yeniden keşfetmesi, Vakıf mallarına ait hakları savunma konusunda aktif bir rol izlemesine verilen desteği de artırdı. Evkaf'ın bu gibi haklı davalarında kazanım elde etmesinin ülkeye sosyal dayanışma projeleri olarak geri döneceğini fark eden değişik kesimlerden birçok kişi, Evkaf'ın sosyal medya sayfasına destek ve beğeni mesajları yağdırıyor. Bu mesajlarda yapılan hizmetlerin artacağını kabullenen halkımızın Maraş'ın kişilere veya Kilise'ye ait değil, Vakıflara yani tüm insanlığa ait olduğunu benimsediği açıkça görülüyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18