“Evde hasta çocuğum var, çocuğuma nasıl buhar vereceğim?”

El- Sen Grevine Vatandaş İsyan Etti

“Evde hasta  çocuğum var, çocuğuma  nasıl buhar  vereceğim?”
banner23

El-Sen’in yurt genelinde süresiz greve gitmesi vatandaşı canından bezdirdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi ekipleri sokağa çıktı vatandaşa mikrofon uzattı. Oldukça sert tepki veren vatandaşların hedefinde El-Sen vardı…

Evde hasta çocuğum var , buhar makinesi ile ilacını vermek zorundayım.Çocuğuma nasıl buhar vereceğim, faturalarımızı ödediğimiz halde elektriğimiz kesiliyor buna kimsenin hakkı yok diyen vatandaş adeta isyan etti. 

*Dün sabah elektriklerimiz gitti. Sıkıntı içerisindeyiz. Donmuş ürünlerimiz var ve karanlık içerisindeyiz. Her türlü elektriğe muhtacız ama elektriğimiz yok. Faturalarımızı ödediğimiz halde elektriğimiz kesiliyor buna kimsenin hakkı yok.

*Elektriğimiz yok ve herhangi bir işlem yapamadık. Evde de elektriğimiz yoktur. Su da basmıyor. Evde de su kullanamıyoruz. Elektrik Kıbrıs’ın her şeyi. Neden bu kadar insanı mağdur duruma düşürüyorlar? Kendilerine soruyorum sendikaya, başka bir yolu yok mudur?

*Sabah 07.30’dan beri elektrikler yok. Bizim akvaryumda balıklarımız var ve hepsi tek tek ölüyor. Bunun nereye varacağını bilemiyoruz. Sendikacılar boşuna yapıyor bu grevi, mağdur olan millettir. 

*El-Sen yaptığı grev ile hükümeti baskı altına almaya çalışırken, baskı altında kalan vatandaş oldu. Hükümeti baskı altına almaya çalışırken maalesef kendi kendilerini baskı altına aldılar. Bu haftanın bir özelliği de Black Friday olmasıdır. Tam da esnafın satış yapacağı haftada El-Sen bütün esnafa bunu layık gördü. Özelleştirme konusunda biz sendikanın yanında duruyoruz. Ama sendika bunu yaparak kendi kendilerini halka düşman ediyor. Evde çocuğum var hasta, buhar makinesi ile ilacını vermek zorundayım. Eğer bu çocuğuma nasıl buhar vereceğimi düşünürsem lanet olsun yaptıkları greve.

*Normalde grev sendikaların hakkıdır. Yapacakları savunacakları bir şeyler varsa yapsınlar. Gördüğümüz kadarıyla burada bir art niyet vardır. Başbakan ve Enerji Bakanı’nın yurt dışında olduğu bir gün seçildi. Mal geldi dükkanıma ama satamıyoruz. Yakında görecekler… Bugüne kadar özelleştirme konusunda yanlarında olan halk artık onlara destek vermeyecektir. Biz zaten o paraları öderiz. 

*Mağduriyet yaşıyoruz, hiçbir şey yapamıyoruz. Bu şekilde bekliyoruz, sıkıntı büyük.

*Bir kere hükümet ile kurum sorunlarını kendi aralarında çözmelidir. Kimsenin halkı bu şekilde mağdur etmeye hakkı yoktur. Şu anda dükkanda kimsecikler yok, zaten kriz var bir de bu eklenince siz düşünün işverenin halini. Bugün bu şekilde çok büyük zararımız oldu.

*Elektrikler kesik çok büyük zorluk çekiyoruz. Bilgisayarımız, pos makinemiz çalışmıyor. Vatandaş gelip istediği gibi seçim yapamıyor. Çok zordayız, Allah yardımcımız olsun. Hiç haklı değiller. İnşallah devlet yasaklar. Ama bunlar devlet yetkililerinin dışarıda olmasını fırsat bilerek yaptılar. Halka eziyet etmek onlara ne kazandıracak.

*Üşüyoruz biz burada. 07.30’dan beri elektrik yok. Biz elektriği ödemezsek kesilir, bir gün geç ödersek faiz biner hepsine tamam. Peki biz iş yapamadığımızda mağduriyetimizi kim karşılayacak? Pos makineleri çalışmıyor, müşteri gelse kredi kartından çekemiyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz. Mağdur olan esnaf olmasın. Karanlık dükkana kim gelir. 

*Sabahtan beri elektriğimiz yok. Esnaf arkadaşlarımız satış yapamıyor. Üşüyoruz… Biz çekmek zorunda değiliz. Bunları neden çektiğimizi de anlamış değilim. Belki kendilerine göre haklı olabilirler ama insanları mağdur etme gibi bir lüksleri yoktur. Resmen rezillik. Halkımıza geçmiş olsun…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18