Eski eşini darp eden zanlı cezaevinin yolunu tuttu

banner32

Tartıştığı eşini süpürge sapıyla boğmaya çalışan zanlı, yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, doktor kontrolünden geçirilen kadının her yerinde darp izine rastlandı.

Eski eşini darp eden zanlı cezaevinin yolunu tuttu
banner23

Girne’ye bağlı Dikmen’de tartıştığı eşi D.S.’ye şiddet uygulayan N.S. tutuklanmasının ardından dün mahkemeye çıkarıldı. Boğaz Karakolu’nda görevli polis memuru Hasan Öngör, zanlının Dikmen’de 7 Eylül saat 03.30 sıralarında tartıştığı eşinin şakağına yumruk atıp, saçlarından tutup sürükledikten sonra yere düşürüp tekme attığını söyledi.

DARP RAPORU ALINDI

Polis, zanlının daha sonra süpürge sapını eşinin boğazına dayayarak boğmaya çalıştığını ifade etti. Şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını, mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde müştekinin doktor kontrolünden geçirilerek, darp raporu alındığını söyledi.

Polis, raporda müştekinin yüzünde, kalçasında, kollarında ve sırtında ve boğazında darp izleri tespit edildiğini açıkladı.

Zanlının Lefkoşa Belediyesi’nde çalıştığını, müştekinin şikâyetinin devam ettiğini ve aynı evde yaşadıklarını belirten polis, KKTC vatandaşı olan zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, kadına karşı şiddet olaylarının her geçen gün arttığını, zanlının serbest kalması halinde müştekiye etki edebileceğini belirterek, 20 günü aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18