Ersin Tatar: Hükümetin karar alırken günlük gelişmeleri dünya ile paralel takip ederek değerlendirmesi önemlidir

Ersin Tatar: Hükümetin karar alırken günlük gelişmeleri dünya ile paralel takip ederek değerlendirmesi önemlidir
banner23

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, karantina ve bölgesel kapanma gibi gerekli tedbirler alınırken hükümet yetkililerinin günlük gelişmeleri dünya ile paralel takip ederek değerlendirmesi ve ihtiyaç duyulan ek tedbirler ile denetimleri uygulamasının KKTC'nin koronavirüs salgınına karşı başarısının devamlılığı açısından önem arz ettiğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Mehmet Ali Kahvecioğlu ve Salih Çarka için başsağlığı diledi. 

Tatar, karantina ve bölgesel kapanma gibi gerekli tedbirler alınırken hükümet yetkililerinin günlük gelişmeleri dünya ile paralel takip ederek değerlendirmesi ve ihtiyaç duyulan ek tedbirler ile denetimleri uygulamasının ülkemizin Koronavirüs salgınına karşı başarısının devamlılığı açısından önem arz ettiğini vurgulayarak, "Hükümetimizin aldığı ve alacağı tedbirler, doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın büyük gayretleri ve halkımızın gösterdiği anlayış ve fedakarlıkla bu salgına karşı başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"KORONAVİRÜS NEDENİYLE CAN KAYIPLARI HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ"

"Dünyada Koronavirüs salgınına karşı alınan tüm önlemlere ve tedbirlere rağmen son günlerde vaka sayısında artış gözlemlenirken Mehmet Ali Kahvecioğlu ve Salih Çarka adlı vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetmeleri; hepimizi derinden üzmüştür. Hayatlarını kaybeden iki vatandaşımıza Tanrı’dan rahmet, yaslı ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Koronavirüs nedeniyle ülkemizde yaşanan bu gelişmeler bir kez daha bu hastalığın ne kadar ciddi olduğunu göstermektedir. KKTC olarak bu güne dek gösterdiğimiz başarıyı devam ettirmek için ulusal aşı programı çerçevesinde aşılama tamamlanıncaya ve hatta aşı olan kişilerin de hiç aşı olmamış gibi kişisel tedbirler, maske, sosyal mesafe, hijyen ve havalandırmaya hiç taviz vermeden uyulmasının çok önemli olduğunu yeniden hatırlatmak isterim.

"TEMASLILAR GİZLENMESİN"

Bu arada temaslıların ve semptom gösteren kişilerin, bunu gizlememeleri ve durumlarıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimlerini bilgilendirmeleri yasa gereği olurken, bunu yapmak da bir vatandaşlık görevidir. Vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri ülke sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Karantina ve bölgesel kapanma gibi gerekli tedbirler alınırken hükümet yetkililerinin günlük gelişmeleri dünya ile paralel takip ederek değerlendirmesi ve ihtiyaç duyulan ek tedbirler ile denetimleri uygulaması da ülkemizin Koronavirüs salgınına karşı başarısının devamlılığı açısından önem arz etmektedir.

"SALGINA KARŞI BAŞARILI OLACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM"

Hükümetimizin aldığı ve alacağı tedbirler, doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın büyük gayretleri ve halkımızın gösterdiği anlayış ve fedakarlıkla bu salgına karşı başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18