Erkan Kara suçunu kabul etti

İskele'de önceki gün Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda ele geçirilen 77 kök Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bitkilerinin ziraatını yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlı Erkan Kara dün İskele Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Erkan Kara'nın, polise verdiği ifadesinde işlediği suçları kabul ettiğini açıkladı.

Erkan Kara suçunu kabul etti
banner23

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin önceki gün aldıkları bir ihbar üzerine Erkan Kara’ya ait tavuk çiftliğine düzenlediği operasyonda, oluşturulan tam teşekkülü serada ele geçirilen 77 kök Hintkeneviri türü uyuşturucu bitkilerinin ziraatını yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlı Erkan Kara dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“Kanunsuz Hintkeneviri bitkisi ziraatı” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile ilgili haklarında soruşturma başlatılan zanlı Erkan Kara aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi. Polis zanlı Erkan Kara’nın, polise verdiği ifadesinde işlediği suçları kabul ettiğini açıkladı.

15 İLE 65 CM ARASI 77 KÖK HİNTKENEVİRİ BİTKİSİ İLE ÇOK SAYIDA MALZEME BULUNDU

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Derman mahkemede verdiği ifadesinde, 29 Ekim 2018 tarihinde alınan bir bilgide İskele’de zanlı Erkan Kara’nın tavuk çiftliği olarak kurmuş olduğu tesiste Hintkeneviri türü bitki ziraatı yaptığının öğrenildiğini söyledi. Aynı gün alınan bilgi üzerine zanlı Erkan Kara’nın tesisine gidildiğini belirten tahkikat memuru, zanlı Erkan Kara’nın konu tesis içerisinde tespit edildiğini açıkladı. Derman, konu tesis içerisinde yapılan aramada boyları yaklaşık 15 cm ile 65 cm arasında değişen toplam 77 kök Hintkeneviri olduğuna inanılan bitkiler ile Hintkeneviri bitkisi ziraatında kullanıldığına inanılan muhtelif çeşit ve ebatlarda saksılar, ilaçlar, lambalar, hortumlar, yansıtıcılar, reflektör, fanlar, hazır toprak ve ilaçlama pompasının da bulunduğunu açıkladı.

Zanlı Erkan Kara’nın poliste gönüllü ifade verdiğini belirten Derman, ifadesinde konu bitkilerin kendisine ait olduğunu ve 2 ay önce ektiğini beyan ederek işlediği suçları itiraf ettiğini açıkladı.

POLİS SORUŞTURMASINI SÜRDÜRÜYOR

Alınması gereken birçok ifadenin olduğunu söyleyen polis memuru Hasan Derman, emare alınan 77 kök hintkeneviri bitkilerin analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderileceğini ve zanlıların kullanımındaki cep telefonları ile ilgili olarak da GSM operatörlerine yazılar yazılacağını belirtti. Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Derman, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18