Erhürman: Trafikteki kurallar herkes için geçerlidir

Erhürman: Trafikteki kurallar herkes için geçerlidir
banner23

Erhan Arıklı’nın, Bertan Zaroğlu ile ilgili söylediklerine yanıt veren Başbakan Tufan Erhürman, Polis Genel Müdürlüğü’nün ve polis memurlarının yaşanan tartışmalara yanıt verme şansının olmadığını ifade ederek, polisten aldığı bilgileri paylaştı.

Olayın, rutin kontroller sırasında gerçekleştiğini belirten Erhürman, olayın oluş şeklini anlattı…

Erhürman, “kiralık aracı kullanan kişinin hiçbir evrağı bulunmuyordu. Araç durduruldu, kimin adına olduğu araştırıldı, milletvekilinin değil, başka birinin adına kiralandığı söylendi polise. Polis de araca el konulması gerektiğini söyledi. Milletvekili bu benim adıma bir araçtır bildirimini yaptığı zaman da araç kendisine verildi. İki taraflı şikayetler yapıldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor” dedi…

Başbakan Erhürman, trafikte, herkes için aynı kuralların geçerli olduğunu ve bu konuda dokunulmazlığın bulunmadığını söyledi.
Bu olayın ardından sosyal medya üzerinden paylaşımların tehlikeli boyuta ulaştığını belirten Erhürman, TC-KKTC ayrımı yapıldığını söyledi.
Erhürman, konu ile ilgili herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

Sosyal medya aracılığı ile tehdit, hakaret ve sövmenin suç olduğunu da vurgulayan Erhürman, polisin mevzuatı uyguladığı zaman tehdit almasının, o polisi iş yapamaz hale getirildiğini söyledi.

Erhürman, “bu ülkede yaşayan her insan bizim kardeşimizdir” diyerek, TC KKTC ayrımının yaratacağı tehlikeye karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18