Erhürman: Radikal tedbir alınmalı

banner32

Erhürman: Radikal tedbir alınmalı
banner23
Cumhurbaşkanlığı’ndaki haftalık olağan görüşme sonrası Başbakan Tufan Erhürman, basına yaptığı açıklamada; Yenierenköy ve Karpaz Belediyeleri’nin birleştirilmesi formülü üzerinde çalışıldığını belirterek, radikal tedbirler alınması gerektiğinin altını çizdi.

Başbakan, bugüne kadar geçici tedbirlerle sorunun ertelendiğini, ortada çok ciddi kangrenleşmiş bir yara olduğunu, daha önceki hükümetler gibi palyatif yaklaşmak yerine hükümetin kalıcı çözümlerle yaklaşmaya çalıştığını vurguladı.

Erhürman, “Çalışanların haklarını da koruyarak bunu yapmaya çalışıyoruz. Çalışanların haklarını korumak daha önceki yönetimlerde olduğu gibi olmayabilir. Çalışanların sorunlarına göz yummak, çalışanların haklarını korumak demek değildir” dedi.

Başbakan Erhürman, çalışanların hakkını gerçekten koruyacak tedbirler üzerinde çalıştıklarının altını çizerek, “Çalışanların haklarını korumak için Maliye Bakanlığı, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı2nın uzun süredir formüller üzerinde çalıştı. Çalışanların eylem yapması gündemde eylem yapmak onalrın hakkıdır. Ama biz 4 parti olarak, çalışanlarla bir araya gelip aynı ortamda bu çözüm önerilerini kendileriyle paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18