Erhürman ile Özersay Ankara yolcusu

Erhürman ile Özersay Ankara yolcusu
banner23
Başbakan Tufan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay bu akşam Ankara'ya gidiyor..

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Erhürman ve Özersay bu akşam saat 20.35’te tarifeli uçakla adadan ayrılacak. Başbakan Erhürman, Ankara ziyareti öncesinde havalanında açıklamalarda bulunacak.

Resmi temaslarına yarın başlayacak Erhürman ve Özersay’ın yarın akşam adaya dönmesi bekleniyor.

BRT’de yayınlanan “17’inci Saat” e telefonla katılarak Ankara ziyaretiyle ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Özersay, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın daveti üzerine Başbakan Erhürman ile bu akşam Ankara’ya gideceklerini açıkladı.

Ankara’da yarın sabah ilk olarak Anıtkabiri ziyaret edeceklerini ardından da Başbakan Binali Yıldrım ile görüşeceklerini söyleyen Özersay, Başbakan Tufan Erhürman’ın bu akşam adadan ayrılmadan önce basına açıklama yapacağı bilgisini verdi.

Bir soru üzerine Kudret Özersay, Ankara’da Türkiye Başbakanı Yıldırım’ın yanında diğer görüşmelerinin de olacağını , ancak bunların net olmadığını belirterek “ Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya ziyareti var, dönerse onunla da görüşmemiz olabilir”dedi.

Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu’nun bugün toplandığını hatırlatarak, Bakanlar Kurulu’nun 9 Mart Cuma günü bir Olağanüstü toplantı daha yapacağını söyledi.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18