Erhürman ile Özersay Ankara temasları

Erhürman ile Özersay Ankara temasları

TC Başbakanı Yıldırım'ın resmi davetlisi olarak Ankara'ya giden Başbakan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Özersay'ın resmi temasları başlıyor


Erhürman, Binali Yıldırım ile ortak basın toplantısı düzenleyecek

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme KKTC saatiyle 16.00'da olacak


Erhürman bu akşam adaya dönüşünde Ankara ziyaretiyle ilgili  basın açıklaması yapacak


Türkiye Cumhuriyeti (TC) Başbakanı Binali Yıldırım’ın resmi davetlisi olarak dün akşam Ankara’ya giden Başbakan Tufan Erhürman ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın resmi temasları KKTC saatiyle 10.30’da başlıyor.

TC Başbakanı Binali Yıldırım ile Başbakan Tufan Erhürman ortak basın toplantısı da düzenleyecek.

Ankara ziyaretinin büyük bölümünü TC Başbakanlığı’nda geçirecek Erhürman ve heyeti, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün akşamüzeri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edilecek.

Tufan Erhürman ve Kudret Özersay, bu akşam KKTC saatiyle 20.00 sıralarında yurda dönecek. Başbakan Tufan Erhürman, Ercan Havaalanı’nda Ankara’daki temasları hakkında basına açıklama yapacak.

Ankara'daki ilk durak Anıtkabir

Başbakanlıktan verilen bilgiye göre, Tufan Erhürman KKTC saatiyle saat 10.00’da (TC saati 11.00) Anıtkabiri ziyaret ediyor.

Erhürman için KKTC saatiyle saat 10.30’da (TC saatiyle 11.30) TC Başbakanlığı’nda karşılama töreni düzenlenecek.

Yıldırım ve Erhürman ortak basın toplantısı düzenleyecek

TC Başbakanı Binali Yıldırım ile Başbakan Erhürman’ın baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmeye geçilecek. Erhürman ve Yıldırım daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

TC Başbakanı Binali Yıldırım Başbakan Tufan Erhürman ve heyeti onuruna çalışma yemeği verecek.

Erhürman'ı TC Cumhurbaşkanı Erdoğan da kabul edecek

 

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KKTC saatiyle saat 16.00’da (TC saatiyle 17.00)  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başbakan Tufan Erhürman’ı kabul edecek.

Başbakan ve beraberindekiler Türkiye saatiyle saat 19.45’te Esenboğa Havaalanı’ndan hareket ederek KKTC saatiyle 20.00 sıralarında yurda dönecek. Başbakan, Ercan Havaalanı’nda basına açıklama da yapacak.

Erhürman ve Özersay’a Ankara ziyaretinde Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Muratoğlu ile Dışişleri Bakanlığı 1. Sekreteri Sonat Altuğ eşlik ediyor.

 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3