'Erdoğan ve TSK'yı destekliyoruz'

'Erdoğan ve TSK'yı destekliyoruz'
banner23

“Tüm kalbimiz ile Allah’a yalvarıyoruz”


“Erdoğan’ın kararlı tavrı, dünyada yankı buldu”


Candan MERT

İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos, Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında yayımladıkladıkları mesajda, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)'ni desteklediklerini belirtirken, yıllardır binlerce cana mal olan terör sorununun bitirilmesinin yanı sıra, Zeytin Dalı Operasyonu'nun Suriye'ye de barış getirmesi için dua ettiklerini ifade etti.

   “Tüm kalbimiz ile Allah’a yalvarıyoruz”

İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos, Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında yayımladıkladıkları mesaj çerçevesinde, “Kilisemizin kadim geleneği olarak ayinlerimizde her zaman devletimizin bekası, yöneticilerinin sağlığı, halkımızın refahı ve saadeti için dua edilmektedir” ifadelerine yer verildi. Suriye başta olmak üzere Güney komşularda yaşanan savaş ve çatışmaların evlerinden ettiği yüz binlerce insanı unutmadıklarını kaydeden Rum Patriği I. Bartholomeos, bununla birlikte onların selameti için Allah’a dua ettiklerini aktardı. Rum Patriği I. Bartholomeos TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı ile başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nun ülkemizi yıllardır meşgul eden ve binlerce cana mal olan terör sorununun sonlandırılmasının yanı sıra, Zeytin Dalı Operasyonu'nun Suriye'ye de barış getirmesi için dualarını eksik etmeyip tüm kalpleri ile Allah’a yalvardıklarını dile getirdi.


“Erdoğan’ın kararlı tavrı, dünyada yankı buldu”


Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında yayımlanan mesajda İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos, “Güneydoğudaki Kürt vatandaşlarımız başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızı etkileyen ve huzursuz eden terör illetinin son bularak, ülkemizin güven ortamında hızla gelişmesi, bizlerin ve cemaatimizin temennisidir” ifadelerini kullandı. İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos, Recep Tayyip Erdoğan’ın terörün kategorize edilmesine tutarlı bir şekilde karşı durduğunu dile getirirken, bu kararlı tavrın dünya kamuoyunda büyük yankı bulduğunu kaydetti. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)’ne başarılar dilediklerini belirten I. Bartholomeos, Zeytin Dalı Operasyonu’nun bölgeye adı gibi barış getirmesini ve bunca acıyla yoğrulan insanlara güvenli bir gelecek umudu vermesini dilediklerini aktardı.

İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos, yayımladıkları mesaj çerçevesinde, “Bu anlamlı vesile ile, ülkemizi daha iyi yarınlara taşıma amacıyla eşzamanlı olarak iç ve dış tehditler ile mücadele etmekte olan TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Allah’tan sağlık ve esenlik ihsan etmesini dileriz.” ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18